Potężny grad i burze. Fatalne wieści IMGW, okropne chmury uderzą w Polskę

Potężny grad i burze. Fatalne wieści IMGW, okropne chmury uderzą w Polskę Źródło: Screen/ Ventusky.com

Prognoza pogody już od pewnego czasu przyzwyczaja Polaków do niezbyt pozytywnych wiadomości. Także przewidywania na najbliższe dni nie są najlepsze. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie przynosi nic dobrego. Początek tygodnia minie pod znakiem burz i ulew. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej wydali prognozę zagrożeń na poniedziałek i wtorek. Mieszkańcy kilku regionów muszą być wyjątkowo przygotowani na gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

Prognoza pogody na początek tygodnia. Burze i deszcze

Na początku tygodnia można spodziewać się ostrzeżeń wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla większej części regionów kraju. Poniedziałek i wtorek naznaczone będą bowiem przez burze i ulewne deszcze. Szacuje się, że spaść może maksymalnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Burzom towarzyszył będzie wiatr osiągający w porywach nawet do 75-80 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą też wystąpić opady gradu.

Synoptycy przewidują, że burze będą szczególnie nasilać się w województwach: podlaskim, lubelskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim dolnośląskim i opolskim. Dla tych województw przewiduje się wydanie w poniedziałek i wtorek ostrzeżeń pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. 

Pogoda we wtorek. Ciąg dalszy burz

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli ktoś liczył, że burze i ulewy wystąpią tylko jednego dnia, będzie mocno rozczarowany. Synoptycy przewidują, że gwałtowne zjawiska atmosferyczne we wtorek wciąż będą obecne. Początek nowego tygodnia zdecydowanie nie będzie mile wspominany przez osoby, które wybrały sobie te dni na urlopy wypoczynkowe.

We wtorek należy się więc przygotować na kontynuację burz i mocnych opadów, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Według meteorologów, lokalnie opady mogą wynieść nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Najgorsza sytuacja ma wystąpić w województwach wielkopolskim i lubuskim. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jackowski zapowiedział "chemiczną zagładę" Ziemi. Twierdzi, że jest tylko jeden sposób aby ją powstrzymać

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Prognoza zagrożeń IMGW pozwala mieszkańcom zagrożonych regionów przygotować się na niekorzystną pogodę. Instytut zaleca bieżące śledzenie komunikatów o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych i informacji o aktualnych alertach pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  3. Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej z dziećmi. Mamy serca rozbite na kawałeczki
  4. Koszmarny wypadek na Mazurach. Nieoficjalne: Mąż Agnieszki Szulim ofiarą
  5. Do drzwi Agnieszki zapukała żona jej kochanka. Oniemiała, gdy usłyszała propozycję kobiety

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł