Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą. Czerwone alerty dla 10 województw, poważne zagrożenie zdrowia i życia

Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą. Czerwone alerty dla 10 województw, poważne zagrożenie zdrowia i życia Źródło: Pikio.pl

Prognoza pogody na najbliższe godziny jest wyjątkowo niebezpieczna i warto zapoznać się z ostrzeżeniami wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warunki atmosferyczne będą zagrożeniem dla mieszkańców aż 10 województw. Gwałtowna aura już od czwartkowego poranka postawiła na nogi służby i nic nie zapowiada, że sytuacją się zmieni.

Prognoza pogody stworzona przez synoptyków IMGW wygląda naprawdę niepokojąco. Praktycznie cały kraj objęty jest czerwonymi alertami wydawanymi przez instytut w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia.

Warto zapoznać się z najnowszą prognozą pogody

Prognoza pogody na nadchodzące godziny sprawiła, iż eksperci zdecydowali się wydać czerwone alerty dla 10 województw. Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą i w przypadku jego zlekceważenia może dojść do niebezpiecznych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Szkodzie mogą ulec także dobra materialne, dlatego należy zastosować się do zaleceń IMGW. Mieszkańcy całego kraju spodziewać mogą się gwałtownych burz z gradem, lecz niektóre regiony mogą być w większym stopniu wystawione na ich niszczycielskie działanie. To właśnie tam, ze względu na prognozę pogody, zdecydowano się na podniesienie stopnia ostrzeżenia do poziomu drugiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mieszkańcy 10 województw muszą szczególnie uważać

Z racji prognozy pogody, gdzie przewiduje się wystąpienie niezwykle gwałtownych burz, IMGW wydało dla województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, opolskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego alerty drugiego stopnia. To właśnie mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się, że w trakcie burz spadnie tam od 30 mm do aż 50 mm wody, do tego pojawią się silne porywy wiatru osiągające prędkość nawet 90 km/h. W przypadku niebezpiecznej prognozy pogody i ostrzeżeń drugiego stopnia spodziewać można się zjawisk atmosferycznych, które spowodować mogą duże straty materialne i stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Twarz Ewy Minge zniszczyła straszna choroba. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych

Reszta kraju również musi zwrócić uwagę na pogodę

Opuszczając dom warto spojrzeć na niebo i sprawdzić czy pogoda nie zmienia się gwałtowanie. Dla reszty województw prognoza pogody przewiduje, iż opady deszczu będą mniejsze a wyładowania atmosferyczne łagodniejsze. Pierwszy stopień ostrzeżeń wydany został dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz pozostałej części warmińsko-mazurskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Tomasz Rabanda doznał poważnego wypadku. Walczy o zdrowie, pilna prośba o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Doda nie miała litości, powiedziała wszystko o Majdanie. Zdradziła bolesne szczegóły, pozostała trauma
  4. Porażające zdjęcia z polskiego miasta. Nagła burza dokonała ogromnych szkód, ciężko uwierzyć
  5. Watykan potwierdził smutne informacje. Chodzi o Benedykta XVI
  6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News