Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne Źródło: .

Prognoza pogody na najbliższe dni jest wstrząsająca. Mało kto zdawał sobie sprawę, że z dnia na dzień sytuacja staje się coraz bardziej poważna, a niebezpieczeństwo smogu jest coraz bardziej realne. Lepiej pozostać w domach.

Najnowsza prognoza pogody nie należy do pokrzepiających. Jeszcze do niedawna zapowiadano słoneczne, prawdziwie jesienne dni, a tymczasem wszystko zmieniło się o 180 stopni i zmartwiło mieszkańców Polski. Choć obecne doniesienia wcale nie dotyczą porażających mrozów i kilkumetrowych zasp śnieżnych, są równie tragiczne, a eksperci nawet wnioskują, że jeszcze gorsze. 

Prognoza pogody jest potworna. Niebezpieczeństwo smogu, który rocznie zabija 40 tys ludzi, jest coraz bardziej realne

Piątkowym porankiem widoczność w całej Polsce była mocno ograniczona, bowiem mleczna mgła spowiła miasteczka. Największe zmartwienie związane z panującymi warunkami ogarniało kierowców, jednak najnowsze doniesienia budzą przerażenie wśród całej społeczności. Okazuje się bowiem, że mgła to nie jedyna zjawisko, które zaobserwowali Polacy, a kolejne może nieść za sobą o wiele poważniejsze skutki. 

Meteorolodzy zauważają i jednocześnie biją na alarm, bowiem właśnie dziś odnotowano rekordowy smog w całym kraju. Okazuje się, że tak źle nie było od dawna i choć wielu może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, sytuacja jest tragiczna, a ucierpieć na tym może każdy. Warto wspomnieć, że Polska od kilku dobrych lat zajmuje czołowe miejsce w Europie jeśli chodzi o ranking poziomów emisji smogu. Niestety, jak donoszą eksperci, z tego powodu rocznie umiera ponad 40 tysięcy osób, a statystyki wciąż wzrastają. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiejszy dzień jest okrutnym dowodem na to, że sytuacja w naszym kraju jest skrajnie niebezpieczna. Synoptycy odnotowali dziś rekordowo złe wyniki w Raciborzu, gdzie norma została przekroczona o 1012 %, w Wodzisław Śląskim i Kuźni Raciborskiej, gdzie przekroczenie norm wyniosło 980%. W Katowicach, Sosnowcu i Gliwicach z kolei stężenie pyłu zawieszonego wynosi około 600 - 700%.

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

2. Gorszych wiadomości dla emerytów być nie mogło. Nadchodzą czasy biedy i wysokich wydatków?

Zagłębiowski Alarm Smogowy bije na alarm zamieszczając na swoim Facebooku wymowny post "Dusimy się, powietrza!". Trudno jest przewidzieć co przyniosą kolejne dni, jednak sugerując się dzisiejszymi statystykami śmiało można uznać, że sytuacja może długo nie ulegać poprawie, bądź będzie to stopniowe działanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Gessler we łzach, ogromny smutek. Śmierć w Kuchennych rewolucjach zmieniła wszystko
  4. Ile zarabia Roksana Węgiel? Kwota jest piorunująca, odbiera mowę  
  5. Występuje na szyi albo za uchem. Jest początkowym objawem nowotworu

Źródło: gazeta 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News