Prognoza pogody na weekend
Freepik freepik
Irmina Jach - 16 Października 2020

Zacznie się już w weekend. Przykra niespodzianka dla Polaków

Prognoza pogody na zbliżający się weekend nie przynosi pozytywnych wieści. Nadchodzące dni nie będą zachęcać do opuszczenia domu. Warunki atmosferyczne zapowiadane przez synoptyków będą bardzo niekorzystne. Polaków czeka zimna, deszczowy i pochmurny weekend, a nocami temperatura może spaść poniżej zera. Lepiej się przygotować.

Prognoza pogody na najbliższy weekend przedstawia się w czarnych barwach. Jesień zbliża się wielkimi krokami, przynosząc niskie temperatury, opady i pochmurne dni. Najlepszą receptą na niekorzystną aurę będą ciepły koc, herbata i psychotest, który powie ci prawdę na temat twoich związków.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Prognoza pogody na weekend nie napawa optymizmem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że Europa wschodnia i południowa znajdą się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego, na którym dodatkowo utworzą się płytkie ośrodki niżowe. Na pozostałym obszarze starego kontynentu warunki atmosferyczne kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Islandią. Polska będzie z kolei, prócz północnych i zachodnich krańców kraju, znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z płytkim niżem znad Bałkanów. Oznacza to, że możemy spodziewać się chłodnych, pochmurnych dni, które nocami mogą dokuczyć również niewielkimi przymrozkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rząd zamknie wszystkie cmentarze przed 1 listopada? Jest jasna deklaracja, ciężko uwierzyćRząd zamknie wszystkie cmentarze przed 1 listopada? Jest jasna deklaracja, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Piątek przywitał nas dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami w niektórych regionach kraju. W wielu miejscach odnotywane są przejaśnienia. Na obszarach podgórskich można zaobserwować opady deszczu ze śniegiem, a w szczytowych partiach gór - śniegu. Na Podkarpaciu spadnie około 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie i południu do 12 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i wybrzeżu, zaś w dolinach górskich od 3 stopni Celsjusza do 6 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W górach można spodziewać się porywów do 60 km/h i zamieci śnieżnych. Noce będą mgliste, a temperatura sięgnie od 0 stopni Celsjusza na Podhalu do 8 stopni Celsjusza nad morzem. Przewidywane są lokalne, przygruntowe przymrozki, do -2 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Nie żyje uwielbiany polski aktor i reżyser. Zmarł po ciężkiej chorobie

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

W sobotę, jak wskazuje prognoza pogody, można spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Rano pojawią się mgły, które zmniejszą widoczność do 200 metrów. W całym kraju wystąpią opady deszczu, a na obszarach podgórskich - deszczu ze śniegiem. Na południu Podkarpacia opady mogą sięgnąć 20 mm, a górnych partiach szczytów warstwa śniegu zwiększy się o 10 cm. Słupki rtęci pokażą od 7 stopni na południu kraju do 12 stopni na Pomorzu Zachodnim. W dolinach górskich można spodziewać się od 2 do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunków północnego i północno-zachodniego. Niedziela będzie nieco pogodniejsza, ale tylko na południu kraju, gdzie opady powinny ustać. Prognoza pogody przewiduje również, że w tym rejonie pojawi się słońce. Temperatury sięgną od 8 stopni w Łódzkiem i Świętokrzyskiem do 11 stopniu na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu inaczej niż wszędzie, Wielu Polaków rozczarowanych. Nagła wielka zmiana dot. godzin dla seniorów
  2. Otylia Jędrzejczak pójdzie do sądu? Chodzi o przepisy rządu, "będę walczyć"
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News