Synoptycy ostrzegają, od środy nad Polską niże i fronty. Temperatura jak w piekarniku, ale co innego będzie najgorsze

Synoptycy ostrzegają, od środy nad Polską niże i fronty. Temperatura jak w piekarniku, ale co innego będzie najgorsze Źródło: Ventusky.com

Prognoza pogody na najbliższe dni to prawdziwe zaskoczenie i po raz kolejny matka natura udowadnia nam, że niczego nie możemy być pewni. Po pierwszych prawdziwych upalnych dniach przyszedł czas na lekkie ochłodzenie, ale potrwa ono jedynie do środy. Od połowy tygodnia nad Polskę nasuną się kolejne fronty atmosferyczne.

Prognoza pogody po długim weekendzie wydaje się mniej interesującym tematem, ale zawsze warto wiedzieć, na co trzeba się przygotować. Okazuje się, że po ostatnich ciepłych dniach, znów trzeba będzie sięgnąć po lekkie swetry. Na szczęście ten stan rzeczy nie będzie trwał długo.

Najnowsza prognoza pogody zawiera w sobie praktycznie wszystkie zjawiska atmosferyczne

Najbliższy tydzień pod względem pogody dzieli się na dwa okresy. W poniedziałek przelotne opady pojawią się jedynie na Pomorzu, lecz już we wtorek obejmą one poprzez południowy wschód, więc zmoknąć mogą mieszkańcy Karpat oraz Roztocza. Burze pojawiające się w tych dniach będą należały do słabych, a temperatura osiągnie różne wartości w zależności od regionu. Do wtorku według najnowszej prognozy pogody, najzimniej będzie nad morzem, ponieważ tam termometry wskażą jedynie od 14 do 19 stopni Celsjusza. Reszta kraju będzie cieszyła się nieco wyższymi temperaturami - między 20 a 25 stopniami Celsjusza. Powrócą również chłodniejsze noce, więc wszyscy planujący przebywać poza domem po zapadnięciu zmroku muszą przygotować się, że w niektórych rejonach temperatura spadnie nawet poniżej 10 stopni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W środę wszystko się zmieni, powróci upał

Środek tygodnia przywita nas powrotem wysokich temperatur, a prognoza pogody na następne dni tylko podbija wartości na termometrach. Pierwsza fala gorąca trafi do mieszkańców na linii Mikołajki-Racibórz, ale już następnego dnia obejmie resztę kraju. Pod koniec tygodnia możemy się spodziewać temperatur w granicach 27-30 stopni, ale ponieważ Polska znajdzie się pod wpływem niżów oraz frontów atmosferycznych, nie będzie  czas najlepszej pogody i może on dać się nam we znaki. 

Dzisiaj grzeje: 1. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły, przyczyną śmierci był tragiczny wypadek

2. Martyna Wojciechowska ostro odpowiada Andrzejowi Dudzie. Zgadzacie się ze słynną podróżniczką?

Niestety, warunki nie będą najkorzystniejsze

Z racji wysokich temperatur oraz wysokiej wilgotności przewidywanej według prognoz pogody pod koniec nadchodzącego tygodnia trzeba przygotować się na to, że będzie wyjątkowo duszno. Wilgotność powietrza da się nam we znaki, tak jak przewidywane w całym kraju częste opady oraz burze, które występować będą zarówno w dzień jak i w nocy. Deszcz miejscami może stać się wyjątkowo ulewny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Rodzina Lewandowskich znowu się powiększyła? Zdjęcie wywołało lawinę spekulacji (FOTO)
  3. Nikt nie mówi o ogromnej zmianie we wszystkich sklepach. Niebawem wejdzie w życie, Polacy nie będą zadowoleni
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Katarzyny Dowbor, ma na nim 20 lat. Co za petarda, ciężko oderwać wzrok
  5. Mówią na nią "oszukana szarlotka". Jeden dodatek sprawia, że nie będziesz chciała powrócić do jabłek
  6. Wypłynęły najnowsze informacje o bonie 500 plus na wakacje. Podano prawdopodobny termin wypłat

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News