Prognoza pogody na ferie zimowe
twitter/meteomodel/
Weronika Wasiak - 15 Stycznia 2020

Nagłe anomalie zepsują ferie. W następnych latach nie będzie lepiej

Prognoza pogody na tegoroczne ferie zimowe nie brzmi dla uczniów zbyt pokrzepiająco. Pocieszeniem nie będzie z pewnością fakt, że w kolejnych latach wcale nie będzie lepiej.

Najnowsza prognoza pogody może być sporym zaskoczeniem dla polskiego społeczeństwa. Od kilku tygodni mieszkańcy znacznej części kraju nie mogą uwierzyć w panujące warunki atmosferyczne, a tymczasem synoptycy zapowiadają, że dojdzie do najprawdziwszych anomalii. Czegoś takiego już dawno nie było.

Prognoza pogody na ferie zimowe. Niespodziewane anomalie wszystko zepsują

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na doniesienia meteorologów z IMGW, dzieci niezamieszkujące górskich regionów, mogą być zawiedzione tegorocznymi feriami zimowymi, choć w tym wypadku określenie "zimowe" zdaje się nie do końca pasować. Nie da się ukryć, że choć mamy już połowę stycznia, tylko mieszkańcy nielicznych regionów w Polsce mieli możliwość zaobserwować opady śniegu, który i tak nie utrzymał się zbyt długo.

Robert Janowski, smutna wiadomośćSmutna wiadomość dot. Roberta Janowskiego. Jego żona potwierdziła doniesieniaCzytaj dalej

W znacznej części kraju temperatury nie spadły nawet poniżej -5 stopni, a od kilku dni nawet utrzymują się na plusie. 15 stycznia termometry w środkowej części pokazały nawet 10 stopni. Niedawno w szkołach rozpoczęły się ferie zimowe, które trwają do 23 lutego i jak zapowiadają eksperci, by dostarczyć w tym czasie najmłodszym śnieżnej rozrywki, konieczny jest wyjazd w górskie miejscowości.

- Nadal dominować będą temperatury wyższe od normy wieloletniej. Niewykluczone jest, że jakieś pojedyncze dni będą od tej normy niższe. Niestety według tej prognozy będzie też sucho - wyjaśniają autorzy bloga Pogoda i Klimat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

tvnByła gwiazdą polskiego Mam Talent, potem filmów dla dorosłych. Dzisiaj nie przypomina siebieCzytaj dalej

W kolejnych latach nie będzie lepiej

Meteorolodzy tłumaczą, że tegoroczna zima może być najcieplejszą na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Choć poprzednie zimy wydawały się chłodne, a temperatura spadała nawet kilkanaście stopni poniżej zera, dzisiejsza młodzież wciąż nie doświadczyła mrozów, jakich zaznały nasze mamy i babcie, i wszystko wskazuje na to, że szybko ich nie zaznają.

Dzisiaj grzeje:

1. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

2. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

- Obecnie pory roku mocno różnią się od tego, do czego przyzwyczajone są starsze pokolenia. Zimy stają się szare, deszczowe, pozbawione pokrywy śnieżnej i często słońca. Przychodzą dwa tygodnie mrozu, a opad śniegu wystąpi dwa czy trzy razy - komentował prof. Szymon Malinowski, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacząc przy tym, że ocieplenie klimatu z czterech pór roku zabiera dwie i pozostawia tylko suchą i mokrą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Ciężka choroba drastycznie zmieniła Ewę Drzyzgę. Ciągły ból, była na skraju
  4. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

PolsatByli ikonami polskiej telewizji. Ich śmierć była tragiczna, okoliczności przytłaczająco smutneCzytaj dalej

Źródło: wirtualna polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News