Mieszkańców 3 województw dzisiaj może czekać nieprzespana noc. Niepokojąca prognoza pogody, dynamiczna zmiana frontów

Mieszkańców 3 województw dzisiaj może czekać nieprzespana noc. Niepokojąca prognoza pogody, dynamiczna zmiana frontów Źródło: Pixabay/marcelkessler/

Najnowsza prognoza znów nie jest optymistyczna. W ostatnim czasie nieustannie męczyły nas upały, a teraz wszystko wskazuje na to, że będą nas męczyć potężne burze. Synoptycy zapowiadają kolejne ciężkie noce oraz wyróżniają trzy województwa, w których sytuacja może przedstawiać się najgorzej.

Prognoza pogody, która właśnie się pojawiła, nie brzmi optymistycznie. W nocy z czwartku na piątek, nad znaczną częścią Polski przeszły wielkie burze, które nie kończyły się jedynie na silnych wiatrach i opadach deszczu, ale pojawił się także grad. Jak możemy się dowiedzieć, to jeszcze nie koniec i dla mieszkańców poszczególnych regionów szykują się kolejne ciężkie noce.  

Najnowsza prognoza pogody nie budzi optymizmu. Mogą wystąpić gwałtowne burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że to jeszcze nie koniec niebezpiecznych burz i co więcej, w niektórych częściach naszego kraju mogą pojawić się jeszcze silniejsze. Jak informują synoptycy, już dzisiejszego wieczora może powtórzyć się sytuacja z nocy z czwartku na piątek. Warto wspomnieć, że w wielu regionach wystąpiły nawet opady gradu, które przyniosły wiele strat. 

Z piątku na sobotę, sytuacja może przedstawiać się podobnie. Co więcej IMGW alarmuje, że na niebezpieczne burze, obfite opady deszczu, grad, a także silne wiatry, w szczególności są narażone województwa: podkarpackie, małopolskie i lubelskie. Synoptycy informują, że w tych regionach może spaść 30-40 l/mkw wody, natomiast prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 90 km/h.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy tej części Polski muszą przygotować się na nieprzespaną noc. Niezwykle ważnym jest, by zabezpieczyć obszar wokół naszego domu, chowając między innymi przedmioty niewielkich rozmiarów, które mogą z łatwością zostać uniesione przez wiatr.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak będzie wyglądał weekend? 

Synoptycy podkreślają, że warunki nieustannie się zmieniają, dlatego też najlepiej na bieżąco śledzić informacje IMGW. Na chwilę obecną prognozuje się jednak przelotne opady deszczu oraz burze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Pojawi się częściowe zachmurzenie, a temperatura najprawdopodobniej spadnie o kilka stopni w dół.  

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Lokalna społeczność przeżywa ciężkie chwile, nie żyje 42-letnia Polka
  4. Mandaryna pokazała zdjęcia z nowym partnerem. Przy Michale Wiśniewskim to prawdziwy ADONIS
  5. Wstydliwa wpadka Margaret na wizji TVP. Gwiazda nie wiedziała, że jest na żywo, widzów poderwało z foteli
  6. Szelągowska właśnie odchudza się szybciej niż Szostak u szczytu formy. Z ciała gwiazdy TVN już mało zostało

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu