Niestety, to już oficjalne. IMGW ogłosił, co stanie się w pomarańczowych obszarach

Niestety, to już oficjalne. IMGW ogłosił, co stanie się w pomarańczowych obszarach Źródło: screen tvn24.pl

Prognoza pogody od początku czerwca zapowiadała wysokie temperatury, jednak teraz IMGW zdecydowało się wydać ostrzeżenie, które obejmuje wiele obszarów Polski. Co się będzie działo w tzw. pomarańczowych obszarach?

Prognoza pogody może nam dostarczyć wielu bardzo istotnych wiadomości, które zwłaszcza teraz powinny wywołać zmiany w naszym zachowaniu. Przez ostatnie dni w całej Polsce panują wysokie temperatury, które niestety dzisiaj w wielu obszarach mogą być jeszcze wyższe, a dodatkowo pojawia się kolejne zagrożenie.

Ostatniej nocy przez kolejne obszary Polski przeszły potężne nawałnice połączone z burzami, a także obfitymi opadami deszczu. Miejscami pojawił się nawet grad, który w skrajnych przypadkach był wielkością zbliżony do piłek golfowych.

Prognoza pogody na piątek: IMGW wydało już ostrzeżenia

Fala upałów dała się już mocno we znaki Polakom i niestety raczej nieprędko pojawi się dłużej trwające ochłodzenie, które da nam wytchnienie. Co więcej, nad naszym krajem pojawiają się kolejne komórki burzowe, które generują gigantyczne straty, a interwencje straży pożarnej związane z usuwanie szkód można już liczyć w setkach.

Niestety, dzisiaj w wielu regionach również zagrzmi, a także pojawi się grad i obfite opady deszczu. Dodatkowo upały staną się jeszcze bardziej dokuczliwe, ponieważ w niektórych miejscach termometry wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W takiej sytuacji niezwykle istotne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, a także chłodzeniu się na wszelkie możliwe sposoby, ponieważ w przeciwnym razie nasze zdrowie jest realnie zagrożone. Z tego też względu IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia dla województwa: mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

W części z nich spodziewane są również gwałtowne burze, podczas których opady mogą sięgnąć nawet 40 litrów na metr kwadratowy. Wystąpić może również silny wiatr wiejący z prędkością do 90 km/h. 2 stopień alertu oznacza, że zjawiska atmosferyczne mogą wywołać poważne straty materialne, jak i stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a także życia. Dlatego warto obserwować, czy nie czeka nas przykra niespodzianka.

Ostrzeżenie przed burzami wydano dla województwa świętokrzyskiego, na terenie powiatów: staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, małopolskiego, w powiatach: proszowickim, brzeskim, tarnowskim, dąbrowskim, a także podkarpackiego, na terenie powiatu mieleckiego.

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. GIF wycofuje popularny lek dla dzieci. Znamy powód
  4. Porażające informacje TVP nt. skutków burzy. Połamane drzewa, brak prądu, a to jeszcze nie koniec
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Zofia Klepacka chyba sama nie wie, co mówi. "Zrobili ze mnie homofoba"

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu