Majowe ciepło odejdzie w zapomnienie. Prognoza pogody mówi sama za siebie

Majowe ciepło odejdzie w zapomnienie. Prognoza pogody mówi sama za siebie Źródło: Pixabay/ilovephotographynz

Prognoza pogody na najbliższy czas nie brzmi optymistycznie. Wiele osób miało nadzieję, że już wkrótce na dobre zagości prawdziwa wiosna. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec niskich temperatur.

Prognoza pogody na najbliższy czas nie jest optymistyczna. Wiele osób liczyło na to, że w maju do Polski zawita prawdziwa wiosna. Tak się niestety nie stało. Niesprzyjająca aura i niskie temperatury wciąż dają o sobie znać. Synoptycy informują, że na ciepłą wiosnę trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dzisiejszy dzień w centralnej części kraju upłynie pod znakiem niskiej temperatury i przelotnych opadów deszczu. Rano termometry pokażą 7 stopni Celsjusza, ale po południu nie będzie cieplej. Temperatura wzrośnie do 8-9 stopni i do końca dnia będzie utrzymywać się na tym poziomie. Trzeba spodziewać się również silnego wiatru, którego prędkość może przekroczyć 30 km/h.

Prognoza pogody mówi sama za siebie. Majowe ciepło odejdzie w zapomnienie

Wtorek będzie również trudnym dniem dla osób, które są wrażliwe na zmiany ciśnienia. Barometry wskażą dziś wysokie ciśnienie, którego wartość w centralnej Polsce wyniesie ok. 1027 hPa. Prognoza pogody nie jest optymistyczna dla południowej części Polski. Mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się temperatury na poziomie 6-8 stopni Celsjusza. 

Dziś w Krakowie wystąpią opady deszczu i przez cały dzień będzie wiał silny wiatr przekraczający 20 km/h. Z tego powodu odczuwalna temperatura będzie o wiele niższa. Majowe ciepło na południu kraju odejdzie w zapomnienie, a mieszkańcy, którzy czekają na wiosenną aurę, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pogoda wciąż daleka od ideału. W całej Polsce zapowiada się chłodny dzień

Prognoza pogody mówi, że pogodne niebo zobaczymy dziś jedynie we Wrocławiu. Ten stan nie utrzyma się jednak zbyt długo. Będzie zimno - ok. 6-7 stopni Celsjusza - a przed południem niebo pokryje się chmurami. Po południu można spodziewać się opadów deszczu. Wysokie ciśnienie utrzymujące się na poziomie 1030 hPa może spowodować złe samopoczucie i migreny.

Słońce zaświeci dziś jedynie na północy Polski. W Gdańsku niebo będzie praktycznie bezchmurne, jednak nie będzie to miało odzwierciedlenia w wysokich temperaturach. Termometry wskażą jedynie 7-8 stopni Celsjusza. Silny wiatr i zmiany ciśnienia sprawią, że warunki atmosferyczne nie będą sprzyjające również w tej części Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Straszna diagnoza zrujnowała im życie. U dziecka uwielbianej postaci "Barw Szczęścia" lekarze odkryli przerażającą chorobę
  4. Szpak ujawnia gorzką prawdę. Dlatego dwa lata temu przegrał Eurowizję
  5. Gdzie odbywa się Eurowizja 2019? Polska wysyła mocnego kandydata
  6. Gwiazda TVN wzbudziła ogromną sensację. Aktorka ukrywa ciążę?

źródło: Wirtualna Polska 

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News