Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych

Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych Źródło: .

Prognoza pogody na trwający weekend może przerazić Polaków. Jak podają media, w znacznej części kraju wystąpią burze, w związku z czym zdecydowano o wydaniu ostrzeżenia dla aż 9 województw. Poszukiwania małego Dawidka wciąż trwają, a pogorszenie się warunków pogodowych może niesamowicie utrudnić akcję.

Prognoza pogody na dzisiejszy wieczór nie należy do najlepszych. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi burzami, a nawet opadami gradu w wielu częściach kraju. Dzisiejsza noc dla tysięcy mieszkańców będzie niespokojna, a tragiczna może być w szczególności dla służb, które wciąż poszukują zaginionego Dawidka. Sytuacja jest naprawdę poważna.  

Najnowsza prognoza pogody: silny wiatr, burze i grad 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dzisiejszego wieczora pogoda znacznie się pogorszy. Choć temperatura może wynosić nawet 24 stopnie, w wielu częściach kraju pojawią się ulewne burze i silny wiatr. W niektórych rejonach spaść może nawet grad. W związku z niepokojącymi prognozami, synoptycy wydali ostrzeżenie dla aż 9 województw. 

IMGW wydaje ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych powiatów województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego oraz dla Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska, Małopolski i Świętokrzyskiego. Na południowych obszarach, alert obowiązuje do godziny 21:00, natomiast na południowym wschodzie do godziny 22:00. Synoptycy informują, że w tych regionach mogą występować silne opady deszczu i gradu, co może powodować znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowców prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności. Są to też wyjątkowo przykre informacje dla wszystkich osób bezustannie poszukujących 5-letniego Dawidka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Poszukiwania Dawidka wciąż trwają 

Przypominamy, że 5-letni Dawidek wciąż nie został odnaleziony. Ustalenie jego miejsca pobytu jest niezwykle trudne dla policji, w związku z czym akcja poszukiwawcza nadal trwa. Najnowsza prognoza pogody może być szczególnie niepokojąca dla szukających, bowiem deszcze mogą zatrzeć wszelkie ślady znajdujące się na zewnątrz, a które być może mogłyby okazać się istotne w sprawie.

Co gorsza, niewykluczone, że chłopiec przebywa sam, a silne burze i wiatr, mogą stwarzać zagrożenie zarówno dla jego zdrowia, jak i życia. W tym przypadku istotna jest każda godzina, jednak niewykluczone, że przez pogorszenie się warunków pogodowych, służby na kilka godzin wstrzymają akcję poszukiwawczą. Pozostaje mieć nadzieję, że ostatecznie działania służb przyniosą oczekiwany efekt. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News