Dzisiaj szaleństwo pogodowe. Czeka nas nieziemska sobota

Dzisiaj szaleństwo pogodowe. Czeka nas nieziemska sobota Źródło: ventusky.com

Prognoza pogody na ten weekend zapowiada się naprawdę obiecująco. Po chłodnym, deszczowym tygodniu w końcu zaświeci i ogrzeje nas słońce. Warto zaplanować spacer na dzisiejszy dzień, bowiem sobota zapowiada się absolutnie nieziemsko.

Prognoza pogody w końcu ma dla nas dobre wieści. W weekend możemy się spodziewać dużego ocieplenia. W niektórych rejonach naszego kraju temperatura przekroczy nawet 23 stopnie Celsjusza. Najlepiej zapowiada się sobota, dlatego warto na ten dzień zaplanować długi, jesienny spacer.

Najlepsza prognoza pogody przewidziana jest na sobotę

Już dzisiaj po południu będziemy mogli na chwilę zdjąć jesienne płaszcze i cieszyć się wspaniałą, niemalże letnią pogodą. Po deszczowym i chłodnym tygodniu przyszedł czas na słońce i ciepło. W sobotę warto zatem wyjść na świeże powietrze, bowiem termometry wskażą od 12 stopni na północy Polski do nawet 23 stopni na południu naszego kraju. 

Jedyną przeszkodą podczas spaceru może stać się dość silny wiatr, który będzie wiał z prędkością ok. 60 km/h. Przelotne opady mogą pojawić się jedynie w północno-zachodniej części Polski. Wszystko za sprawą niżu, który przemieszcza się znad Skandynawii, dlatego też mieszkańcy północy nie będą mogli cieszyć się w pełni wysokimi temperaturami. Pozostałe rejony naszego kraju są pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na północy kraju możliwe opady deszczu

Najwyższa temperatura będzie dzisiaj na zachodzie Polski. Mieszkańcy tego rejonu zanotują nawet 23 st. Celsjusza. W Centrum również będzie ciepło, ok. 20 st. Najniższa temperatura przez cały dzień utrzyma się na północy kraju i maksymalna w tym regionie wyniesie 13-14 st.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

W sobotę zachmurzenie będzie duże na północy kraju, a w pozostałych jego częściach umiarkowane i małe. Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu. Najbardziej odczują go mieszkańcy Karpat, gdzie będzie wiał do 80 km/h w rejonach podgórskich. Po południu będzie stopniowa słabł. Silne porywy wiatru odczują również osoby mieszkające nad morzem. Tutaj w porywach wiatr może osiągnąć 85 km/h.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

źródło: Radio Zet

Następny artykuł