Gwałtowna zmiana pogody już w ten weekend. Do Polski wkracza wyż Xandra

Gwałtowna zmiana pogody już w ten weekend. Do Polski wkracza wyż Xandra Źródło: pikio.pl

Prognoza pogody na następne dni zaskakuje. Po wyjątkowo zimnym tygodniu cała Polska odetchnie z ulgą, a urlopowicze z wielką radością przyjmą informację o tym, że na terenie kraju zacznie występować wyż Xandra. Ten pochodzący z południa Europy wyż dostarczy wielkich zmian pogodowych. Będzie o wiele cieplej, a do łask znów wróci chodzenie nad wodę i noszenie krótkich spodenek.

Prognoza pogody w trakcie ostatniego tygodnia była wyjątkowo przykra dla mieszkańców całej Polski. Nieustanne burze, deszcze i alerty RCB naprzykrzały się wszystkim, którzy marzyli o cieple i pięknej pogodzie. Na szczęście, wiele wskazuje na to, że pogoda z początków miesiąca wróci w jeszcze piękniejszej, niesamowitej formie. A wszystko przez wyż Xandra, który niespodziewanie spłynie na Polskę prosto z południa Europy.

Prognoza pogody na końcówkę lipca zachwyca. Będzie pięknie i ciepło

Xandra jest wyżem, który występuje najczęściej w krajach południa Europy i północy Afryki. Ten niesamowity front atmosferyczny pojawi się na terenie Polski już pod koniec tygodnia, a jego działanie nie powinno na dość długi czas ustępować. Wszyscy, którzy zaplanowali wtedy urlop, będą mogli więc odetchnąć z ulgą i zaopatrzyć się w olejki do opalania, gdyż słońce będzie temu dopisywać.

Kreski na termometrach w całej Polsce powinny przekraczać wartości 25 stopni Celsjusza i częściowo dochodzić nawet powyżej 30. Tak piękna aura pokrywa się ze słowami Krzysztofa Jackowskiego, który przed kilkoma miesiącami mówił otwarcie o tym, że końcówka lipca będzie zauważalna dzięki niesamowicie pięknej pogodzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognozy pokrywają się ze słowami Jackowskiego

Słynny jasnowidz z Człuchowa ma w tym roku wielkie szczęście, jeśli chodzi o przewidywanie pogody. Po właściwym oszacowaniu nadejścia wiosny, mężczyzna zdecydował się na przewidzenie tego, jak właściwie będzie wyglądać lato 2019 roku. Jak na razie większość jego słów pokrywa się z rzeczywistością.

-W tym roku będzie gorące, ale będzie sporo kataklizmów deszczowych, burzowych, wichurowych, ulewowych przeplatało się z tym gorącym latem. Tak mi się to kojarzy [...] Wydaje mi się, że lipiec będzie bardzo ładny i ciepły, podobnie jak pierwsza połowa sierpnia. Potem do Polski nadejdzie ochłodzenie - mówił słynny Krzysztof Jackowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała WSZYSTKO i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Kryzys w rodzinie królewskiej. Brat wygarnął Harry'emu całą prawdę
  5. Marcin Mroczek dopiero teraz zdecydował się o tym opowiedzieć. Powalające informacje o Witoldzie Pyrkoszu
  6. Niedawno oglądaliśmy go w "Familiadzie", teraz podano wieść, która ścina z nóg. Nie żyje znany muzyk

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News