Przeraźliwe upały i burze w całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem

Przeraźliwe upały i burze w całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem Źródło: Pixabay - eliasbuty

Prognoza pogody na najbliższy czas znów nie brzmi optymistycznie. Tysiące Polaków wyrażają swoje obawy w związku z nachodzącymi dniami. Zanosi się na przeraźliwe upały i wielkie burze w całym kraju.

Prognoza pogody od wielu dni niepokoi Polaków, bowiem musimy zmagać się z licznymi anomaliami. Najpierw przyszło nam mierzyć się z ulewnym deszczem, który nie przestawał padać przez dłuższy czas i w niektórych miejscach doszło nawet do powodzi. Potem z kolei pojawiły się upały, a wraz z nimi susze, które także nie wywołują optymizmu u mieszkańców naszego kraju.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja nie zmieni się. Najnowsza prognoza pogody wskazuje na to, że obecne warunki utrzymają się, a w niektórych miejscach może być nawet jeszcze cieplej. Rekordowo wysokie temperatury będzie można dziś odnotować na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy zachodniej części naszego kraju nie kryją niezadowolenia z obecnej sytuacji.

Prognoza pogody zapowiada upały i burze

W całej Polsce mamy do czynienia z upałami, które w ostatnich dniach wyjątkowo nam doskwierają. Przez ostatnie kilkanaście dni rzadko zdarzało się, by temperatura schodziła poniżej 20 stopni Celsjusza. W centralnej części kraju nawet w nocy wynosiła ona około 25 stopni. Sytuacja zaczęła robić się mało komfortowa, a na ten moment nie zanosi się na zmiany.

IMGW postanowiło zareagować na sytuację i wprowadzić alarmy pogodowe, które obowiązują na terenie całego kraju. Rzadko zdarza się, by problem był na tyle poważny, by trzeba było ostrzegać przed nim mieszkańców całego kraju. Stało się tak dopiero teraz, choć podobnych procedur nie uruchamiano nawet w trakcie ulewnych opadów.

Prognoza pogody nie ucieszyła Polaków

W najbliższych godzinach możemy spodziewać się upałów, w trakcie których temperatura może osiągnąć nawet 34 stopnie Celsjusza. Właśnie tyle wskazywać mają termometry we Wrocławiu, jak przekonują synoptycy. Taka sytuacja stwarza zagrożenie dla zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W nocy niemal na pewno pojawią się burze, a ryzyko ich powstania również dotyczy całego kraju. Na ten moment musimy radzić sobie ze słońcem, a niektórzy przekonują, że chcieliby znów doczekać się deszczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Krystyna Pawłowicz odpaliła się jak petarda. Publicznie zbeształa ministra tak, że zapamięta to do końca życia
  4. Dramatyczne wyznanie Rodowicz. Mieszkała w koszmarnych warunkach, jak zwykły człowiek, a była już gwiazdą
  5. Cała wieś broni księdza oskarżonego o molestowanie 9-latki. "Fajny chłop, pożartował"
  6. Zawalił się dach XII-wiecznego kościoła Notre-Dame-de-la-Tour. W środku było 150 parafian

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News