Żywioł szaleje w Polsce, zniszczenia są coraz większe. Poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej

Żywioł szaleje w Polsce, zniszczenia są coraz większe. Poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej Źródło: pixabay.com arembowski

Prognoza pogody na czwartkowy wieczór jest dość niepokojąca. Niestety, z przekazywanych przez media informacji wynika, że żywioł już zebrał swoje żniwo. To jeszcze nie koniec.

Najnowsza prognoza pogody nie należy do pokrzepiających. Choć termometry wskazywały dziś nawet 11 stopni, a miejscami pojawiły się przejaśnienia, aurze wciąż jednak było daleko do wiosennej. Potężny żywioł nie ustępuje od kilku godzin. Sytuacja jest dramatyczna, poinformowano o ofierze śmiertelnej. 

Pierwsza ofiara śmiertelna panującego żywiołu. Smutna prognoza pogody 

Z przekazywanych przez Polskie Radio informacji, powołujące się na doniesienia Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku wynika, że mieszkańcy pomorskiego nie zaznali dziś spokoju i, niestety, nie zaznają go do końca dnia. Od godziny 12:00 straż pożarna interweniowała tam ponad 200 razy, wszystko przez silny wiatr. Żywioł doprowadził do okropnej tragedii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Już o godzinie 12:30 służby zostały zadysponowane do śmiertelnego wypadku. W Łyśniewie Sierakowickim w powiecie kartuskim drzewo przewróciło się na busa. Mimo natychmiastowej interwencji oraz kilkunastominutowej reanimacji życia jednej osoby nie udało się uratować. Dwie pozostałe zostały przetransportowano do szpitala, gdzie trafili pod opiekę lekarzy. Ich obecny stan nie jest znany. Ponadto, wiatrołomy zniszczyły kilka samochodów, a na Bałtyku rozpętał się sztorm. Strażacy nieustannie wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń. 

Dzisiaj grzeje: 1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

IMGW alarmuje, że do końca dnia sytuacja niestety nie ulegnie poprawie. Z przekazywanych informacji wynika, że silny wiatr zawieje nie tylko na Pomorzu, ale niemal w całym kraju. Jego prędkość szacuje się nawet do 110 km/h na wybrzeżu i północy województwa warmińsko-mazurskiego. Warto zatem zachować szczególną ostrożność, a w miarę możliwości pozostać w domach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Antek Królikowski wspiera rodzinę po śmierci taty. Dla najbliższych podjął bardzo ważną decyzję, ojciec byłby dumny
  4. W Polsce zostanie ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Wiemy kiedy i co oznacza
  5. Tylko 1% internautów widzi na obrazku więcej niż psa. Sprawdź, czy należysz do grona największych bystrzaków
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: polskie radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News