Prognoza pogody na najbliższe dni jak z koszmaru. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

Prognoza pogody na najbliższe dni jak z koszmaru. IMGW wydało pilne ostrzeżenia Źródło: unsplash/Glenn Carstens-Peters/

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest dla Plaków zbyt pokrzepiająca. Jeszcze nie tak dawno zapowiadano poprawę warunków atmosferycznych, a tymczasem pojawiło się pilne ostrzeżenie IMGW.

Najnowsza prognoza pogody może pozostawiać wiele do życzenia. Z pewnością nie brakuje osób, które oswoiły się już z myślą, że ciepłe dni nie odeszły jeszcze od nas na dobre, a na mroźną jesień będziemy musieli zaczekać. Niespodziewanie nastąpiła zmiana i okazuje się, że pogoda będzie zupełnie inna, niż wielu się spodziewało. 

Prognoza pogody na najbliższe dni. Pilne ostrzeżenie IMGW 

Jeszcze kilka dni temu meteorolodzy zapowiadali piękne słońce i coraz wyższe temperatury. Nagle Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał jednak, że zarówno w piątek, jak i sobotę, rodacy powinni spodziewać się naprawdę silnych wiatrów. 

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dość niepozornie i słońce rzeczywiście pojawiło się na niebie, jednak nieprzyjemne podmuchy mogły zwiastować to, co wciąż czeka mieszkańców znacznej części kraju. Zrobi się naprawdę niebezpiecznie, a miejscami nie zabraknie również deszczu, który może stwarzać szczególne zagrożenie podczas jazdy samochodem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sobota będzie wyglądała bardzo podobnie, choć temperatura sięgająca nawet 17 stopni może być dość myląca. Synoptycy zapowiadają, że silny wiatr może przyczynić się do wielu zniszczeń takie jak: powalone drzewa, spadające gałęzie czy przemieszczające się drobniejsze przedmioty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

IMGW zdradza, że zarówno dziś, jak i jutro, najniebezpieczniej może być w województwach pomorskim, małopolskim i podkarpackim. Dla tamtejszych regionów szczególnie prosi się przed zachowanie ostrożności w ruchu lądowym. Co więcej, najprawdopodobniej zostaną wydane alerty pierwszego stopnia, jednak nie jest do końca pewne, które regiony będą nim objęte.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

Źródło: radio zet 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News