Wszyscy myśleli, że pogoda w weekend będzie bajeczna. W 3 województwa zrobi się groźnie, IMGW ostrzega

Wszyscy myśleli, że pogoda w weekend będzie bajeczna. W 3 województwa zrobi się groźnie, IMGW ostrzega Źródło: .

Prognoza pogody dla niektórych regionów nie będzie tak pozytywna jak wcześniej zapowiadano. Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego powietrza, lecz kilkunastu powiatom nie będzie dane odczuć klimatu prawdziwej, złotej jesieni. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości.

Prognoza pogody dla Polski na ten weekend jest wręcz wymarzona. Ciepłe temperatury na dobre rozleją się po całym kraju - niestety, mieszkańcy jednego z regionów Polski mogą zapomnieć o wystawieniu twarzy na ostatnie jesienne, ciepłe podmuchy wiatru.

Prognoza pogody na weekend zaskoczy mieszkańców kilku województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się wydać w piątek ostrzeżenia dla jednego z regionów naszego kraju. Meteorolodzy i synoptycy od poniedziałku byli wręcz zachwyceni prognozami na weekend - szykowały się typowe jesienne dni pełne promieni słońca przebijających przez zżółkłe już liście. Wygląda na to, że jednak nie dla wszystkich aura będzie korzystna.

Polsce nie grożą burze i nieprzewidziane opady deszczu - to już pewne. Innym problemem może być porywisty wiatr, który zdecydowanie zniechęci do wychodzenia z domu. Niepokojące prognozy spowodowały, że IMGW wydało już ostrzeżenia dla kilkunastu powiatów. Chodzi dokładnie o południowy wschód kraju.

Po weekendzie nadal będzie można odczuć wpływ afrykańskiego powietrza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Południowe części województw podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego są zagrożone mocnymi porywami wiatru o sile nawet 80 km/h. Z kolei średnia prędkość ma wynieść od 35 do 50 km/h. Wydane ostrzeżenia I stopnia oznaczają wystąpienie warunków sprzyjających niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Alerty IMGW mają utrzymać się do soboty wieczór.

W sobotę nie tylko południowo-wschodnie powiaty będą zagrożone mocnymi porywami wiatru. Taka sytuacja wystąpi też na polskim wybrzeżu. Województwa zachodniopomorskie, pomorskie, a także warmińsko-mazurskie i podlaskie również będą narażone na ostre podmuchy. Niedziela z kolei będzie całkowicie spokojna.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona Janowskiego zaatakowała Agnieszkę Woźniak-Starak. To był cios poniżej pasa
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Polska złota jesień będzie trwać w najlepsze. Synoptycy przewidują, że jeszcze przez co najmniej tydzień w kraju utrzymają się temperatury w wysokości 19-21 stopni Celsjusza. To dobra wiadomość dla osób, które zaplanowały urlop - pogoda będzie wręcz wyciągać na leśne spacery. Napływające ciepłe afrykańskie powietrze, a także wpływ pogodnego wyżu znad Morza Czarnego pozwoli porządnie wypocząć i nabrać sił przed zapowiadaną bardzo mroźną zimą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł