Prognoza pogody na najbliższe dni
screen wxcharts.com
Monika Majko - 11 Maja 2020

Zacznie się już dzisiaj. Zagrożenie zdrowia i życia w dwóch województwach

Prognoza pogody na najbliższe dni zaskoczy Polaków. Po wyjątkowo słonecznym i ciepłym weekendzie nastąpi gwałtowna zmiana warunków atmosferycznych na terenie całego kraju. Specjaliści ostrzegają, może być bardzo niebezpiecznie. Zacznie się już w poniedziałek, wydano pierwsze alerty dla mieszkańców.

Prognoza pogody zaskoczyła Polaków, po kilku słonecznych i ciepłych dniach nastąpi nagłe ochłodzenie. Meteorolodzy przestrzegają przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi na terenie całego kraju, może być naprawdę niebezpiecznie. Wydano już pierwsze alerty.

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe dni

Ochłodzenie poczujemy już w poniedziałek 11 maja. Ciepły weekend zacznie się kończyć wraz z napływającym do kraju arktycznym powietrzem z północy. W ciągu dnia nastąpi nad terenem Polski zderzenie przeciwnych mas powietrza, co poskutkuje odczuwalnym spadkiem temperatur w wielu rejonach w kraju, głównie na północy. Tam termometry będą wskazywać od 10 do 12 stopni Celsjusza, choć reszta kraju wciąż będzie się mogła cieszyć temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza. We wtorek ochłodzenie będzie odczuwalne już w całej Polsce.

Maciej Stuhr i żonaŻona Stuhra przerwała milczenie, nie mogła dłużej wytrzymać. Jej słowa mrożą krew w żyłachCzytaj dalej

W poniedziałek nad Polską pojawi się również front deszczowo-burzowy. Specjaliści przestrzegają przed pojawieniem się gwałtownych burz w całym kraju, którym towarzyszyć będą silne opady deszczu oraz gradu. Najbardziej uważać powinni mieszkańcy pasa od Suwalszczyzny przez centrum, aż po dolny Śląsk.

Prognoza pogody - IMGW wydało pierwsze alerty na ten tydzień

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pizza była stałym elementem diety pewnego mężczyznyCodziennie przez 10 lat zamawiał pizzę z jednej restauracji. Efekty są powalające, jego życie zmieniło się nie do poznaniaCzytaj dalej

Dodatkowo zjawisku towarzyszyć będzie silny wiatr, który miejscami może osiągać nawet do 90 km/godz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie w poniedziałek żółte alerty dla mieszkańców województwa podkarpackiego i powiatu gorlickiego, powinni oni zatem zachować szczególną ostrożność, ponieważ z powodu warunków atmosferycznych istnieje ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia.

Dzisiaj grzeje:

1. Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka

2. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść

Jak przekazało Radio Zet, IMGW planuje wydać znacznie więcej ostrzeżeń w najbliższych godzinach. Gwałtowna zamiana temperatury oraz warunków atmosferycznych spowoduje pojawienie się wielu zagrożeń i utrudnień na terenie całego kraju. Alerty mają dotyczyć m.in. burz z gradem, opadów śniegu, oblodzeń, silnego wiatru, a także przymrozków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy pożegnamy kolejne obostrzenia? Podjęcie decyzji jest kwestią dni
  2. Mało kto wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Jest piękną kobietą, ale stroni od świata gwiazd (FOTO)
  3. Rząd da pracującym Polakom dodatkowy tysiąc złotych. Trzeba spełnić dwa warunki
  4. Widzisz pionowe bruzdy na swoich paznokciach? Możesz mieć poważny problem, lepiej zadbaj o zdrowie
  5. Minister przekazał kluczowe informacje dla wielu uczniów. Niespodziewana decyzja, długo trzeba było czekać
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Gwałciciel miał spędzić w więzieniu ponad 50 latSkazali go za gwałt, miał siedzieć ponad 50 lat. Nieoczekiwanie stała się rzecz, której nikt nie był w stanie przewidziećCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News