Prognoza pogody w styczniu
wxcharts
Monika Majko - 11 Stycznia 2020

Pogoda w styczniu zwariuje. Od lat nie wydarzyło się nic podobnego

Prognoza pogody na styczeń jest zaskakująca. Synoptycy nie spodziewali się takich zmian. W tym roku czeka nas zupełnie nietypowy początek roku.

Prognoza pogody na początek roku zaskoczyła wszystkich, takiej zimy nikt się nie spodziewał. Ocieplenie z początku tygodnia to dopiero początek. Synoptycy przewidują, że styczeń będzie zupełnie nietypowy. Warto dobrze przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne.

Prognoza pogody na styczeń jest zaskakująca

Do Polski zbliża się wyż z wyjątkowo ciepłym powietrzem. Synoptycy przewidują, że już w sobotnie popołudnie nasz kraj zacznie opuszczać panujący obecnie niż o nazwie Clara. Jego miejsce zajmie wyjątkowo pogodny wyż z zachodu, który przyniesie wyraźnie odczuwalne ocieplenie i poprawę pogody. Przez cały weekend, na terenie większości kraju będzie słonecznie i bez opadów.

Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzuIch romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzuCzytaj dalej

Delikatnie gorsze warunki atmosferyczne będą utrzymywać się na północy kraju. W województwach pomorskim i zachodniopomorskim mogą wystąpić chmury i opady deszczu. Pojawi się też wiatr, który będzie wpływać na obniżenie odczuwalnej temperatury. Powieje z prędkością 25-30 km/h, a w porywach nawet do 40-50 km/h.

Pomimo lokalnych opadów i mocniejszych powiewów wiatru, temperatura na terenie całej polski utrzymywać się będzie raczej na plusie. To zupełnie nietypowa prognoza jak na tę porę roku. Zimniej może być na południu, w rejonach górskich termometry wskażą od -1 do 3 stopni Celsjusza. W reszcie kraju przez cały weekend możemy się spodziewać od 3 do nawet 7 stopni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał Wiśniewski, wszystkie żonyWszystkie żony Wiśniewskiego. Pierwsza była niesamowitą gwiazdą, mało kto o niej pamiętaCzytaj dalej

Prognoza pogody jest wyjątkowa, jak na tę porę roku

Podobnie będzie wyglądała temperatura w nocy. W rejonach górskich może dochodzić do lekkich przymrozków, najzimniej będzie w okolicach Zakopanego. Tam w weekend można spodziewać się nocnego spadku temperatury nawet do - 7 stopni Celsjusza. Na terenie reszty kraju dominować będą temperatury dodatnie.

Dzisiaj grzeje:

1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
2. Do studia Elżbiety Jaworowicz wparował nagle Zenek Martyniuk. Widzom odebrało mowę, co tam się wydarzyło?

W drugiej połowie stycznia nad Polską pojawi się więcej chmur i opadów, ale temperatura wciąż będzie utrzymywać się na plusie. Według synoptyków, termometry w całym kraju wskazywać będą od 3 do 7 stopni Celsjusza, ale lokalnie możemy spodziewać się ocieplenia nawet do 10 stopni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Żona Artura Boruca to prawdziwa piękność. Zdjęcia Sary Boruc są prawdziwą petardą (FOTO)
  3. Niepokojące doniesienia o mamie Grażyny Torbickiej. Córka wyznała całą prawdę, smutne informacje
  4. Wielka radość w Pałacu Prezydenckim, jest nagranie z oświadczyn. Agata Duda rozpłynęła się ze szczęścia
  5. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi

Rodzina mieszka w autobusieRodzice i 6 dzieci mieszkają w autobusie. Powalające warunki, widok wnętrza odbiera mowęCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News