Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą

Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą Źródło: Pikio.pl

Prognoza pogody - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla Polaków, kolejne regiony zostały objęte pomarańczowym alertem. Synoptycy zalecają zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższych godzinach, warunki atmosferyczne w kraju mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia.

Prognoza pogody na najbliższe godziny jest niepokojąca, Polacy będą musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Upał nie odpuszcza, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla mieszkańców niemal całego kraju.

Prognoza pogody - kolejne regiony Polski zostały objęte pomarańczową strefą

Wczoraj informowaliśmy o groźnych upałach, które utrzymywały się na terenie niemal całego kraju, dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia w tej sprawie. Na ochłodzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, na razie czeka nas kolejny gorący dzień. Synoptycy włączyli kolejne regiony Polski do pomarańczowej strefy zagrożenia, mieszkańcy tych terenów mogą spodziewać się dzisiaj wyjątkowo trudnych warunków pogodowych.

IMGW wydało alerty II stopnia dla województw lubuskiego i wielkopolskiego, gdzie temperatura w ciągu dnia będzie wahać się w granicach 30-32 stopni Celsjusza, pomorskiego, kujawsko pomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego, gdzie mieszkańcy zobaczą na termometrach od 29-32 stopni Celsjusza, zachodniopomorskiego, gdzie temperatura sięgnie nawet do 33 stopni Celsjusza oraz mazowieckiego, gdzie będzie delikatnie chłodniej i na termometrach pojawi się maksymalnie 31 stopni Celsjusza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Upały nie odpuszczają, Polacy powinni przygotować się na kolejny gorący dzień

Specjaliści radzą, by w czasie wzmożonych upałów ograniczyć w miarę możliwości przebywanie na zewnątrz, a także nosić nakrycia głowy i stosować kremy z filtrem ochronnym UV. Ponadto należy dbać o nawodnienie organizmu i unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. W najbliższych godzinach szczególnie uważać powinny osoby starsze, z niepełnosprawnością lub przewlekle chore i przyjmujące leki, dzieci oraz kobiety w ciąży, a także osoby pracujące na zewnątrz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę
2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby
3. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych

Alerty drugiego stopnia wydawane są w przypadku przewidywania wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy śledzić bieżące komunikaty pogodowe oraz zachować szczególną ostrożność, a w sytuacji zagrożenia przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda miał wypadek. Do sieci trafiły zdjęcia z miejsca zdarzenia
  2. Na jaw wyszła prawda o bracie Agaty Dudy. Przerwał milczenie i zdradził ich prywatny sekret
  3. Prymarny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zagrożenie aż do 22 sierpnia
  4. Fatalne doniesienia o aktorze TVP i TVN. Ciężko chory, nie ma nawet na chleb
  5. Gwiazda serialu "M jak miłość" przeszła prawdziwy dramat. Gdy się dowiedziała, myślała, że usłyszała wyrok

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News