Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały Źródło: .

Prognoza pogody w tym roku przyzwyczaiła nas do sporych wahań. Od burz, przez tropikalne upały, po niemalże minusowe temperatury w lipcu. Choć powoli przyzwyczajamy się do letniego chłodu, wkrótce czekać nas będzie powrót gorąca.

Prognoza pogody znów nas zaskoczy, choć czy można mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu w tym roku? Natura szaleje - w ostatnich miesiącach przerabialiśmy już wszystko: groźne burze, niszczące wszystko na swej drodze wichury, niebezpieczne dla zdrowia upały... Teraz, w środku lipca, pogoda zmusza nas do zakładania cieplejszej odzieży. Ale wkrótce znów się to zmieni. Przyjdzie czas, że będziemy tęsknić do lipcowego chłodu.

Prognoza pogody na najbliższy czas. Teraz czas chłodu, ale ogromne upały wrócą już niebawem

Warunki atmosferyczne są dalekie od idealnych, a przede wszystkich - od stabilnych. Z upałów momentalnie przeszliśmy do chłodu, który spowodowany jest falą zimnego powietrza znad Skandynawii. I te niższe temperatury musimy znieść jeszcze jakiś czas. Zamiast strojów kąpielowych, wciąż potrzebne będą długie spodnie i swetry. 

Szczególnymi pechowcami są wczasowicze spędzający wakacje nad Bałtykiem. Tam termometry nie pokażą 20 stopni Celsjusza. W większości kraju temperatura wyniesie ok. 15-16 stopni. Trochę cieplej będzie pod koniec tygodnia, ale cieplej oznacza w tym przypadku trochę powyżej 20 stopni. Najwyższa temperatura będzie w południowej części kraju i wyniesie 23 stopnie Celsjusza. Północ wciąż nie doczeka się przekroczenia 20.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nadchodzi powrót upałów. Już wkrótce ponad 30 stopni Celsjusza

Choć jeszcze niedawno wielu Polaków narzekało na tropikalne, uprzykrzające życie upały, to jednak taka pogoda byłaby w wakacje bardziej pożądana niż zimny wiatr. I rzeczywiście, doczekamy się upałów. Potrzeba tylko trochę cierpliwości. Bardzo gorąca aura znowu zawita do nas już w drugiej połowie lipca. Do Polski powrócą upały - meteorolodzy zapowiadają temperatury sięgające ponad 30 stopni Celsjusza. Może być nawet goręcej niż ostatnio. Przynajmniej teraz mamy czas się na to przygotować. Korzystajmy więc z chłodniejszej temperatury, bo nadchodzące piekielne upały mogą sprawić, że jeszcze za nią zatęsknimy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Z ostatniej chwili: Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: Popularne

Następny artykuł