Ogromny huragan nadciąga nad Europę. Ma być najpotężniejszy w historii, okropna prognoza pogody

Ogromny huragan nadciąga nad Europę. Ma być najpotężniejszy w historii, okropna prognoza pogody Źródło: .

Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża. Potężny huragan zbliża się właśnie do Europy. Należy spodziewać się bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

Prognoza pogody na najbliższy czas może bardzo niepokoić. Związane jest to z faktem, że nad Europę nadciąga potężny huragan, który najprawdopodobniej przyniesie gigantyczne zniszczenia. Należy się przygotować na najgorsze.

Prognoza pogody przeraża 

Prognoza pogody w najbliższym czasie nie przynosi żadnych, pozytywnych informacji. Do naszego kontynentu zbliża się potężny huragan Lorenzo, który został już ochrzczony przez synoptyków "potworem". 

Jego siła jest tak ogromna, że spustoszył już Azory. Teraz nadciąga nad Portugalię i Wyspy Brytyjskie. Jest to najsilniejszy w historii huragan, który przechodzi nad wschodnim Atlantykiem. Specjaliści zalecają ogromną ostrożność. Z taką potęgą nie ma żartów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Huragan sieje spustoszenie

Do tej pory największą prędkość huraganu zanotowano w niedzielę 29 września. W ostatnim czasie wiatr trochę osłabł, ale i tak wynosił 163 km/h. "Potwór" spustoszył Azory. Ewakuowano prawie 200 osób, a domy 40 mieszkańców zostały zniszczone. Przez pewien czas na wyspach nie było również prądu. Zniszczenia związane z uderzeniem huraganu zablokowały także 61 dróg. 

W czwartek huragan ma dotrzeć do Portugalii kontynentalnej, a później kierować się do Wielkiej Brytanii. Według synoptyków tak wielka siła Lorenza związana jest z efektem globalnego ocieplenia. 

- 30 lat temu nie byłoby możliwości, by tak silne huragany formowały się nad wschodnim Atlantykiem. Im cieplejsze będą jego wody, tym częściej będziemy mieli do czynienia z tak potężnymi wiatrami - tłumaczy to zjawisko Kottlowski, synoptyk AccuWeather.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Na Wyspach Brytyjskich i w Irlandii już wydano specjalne ostrzeżenie mówiące o nadciągającym huraganie. Wszyscy muszą być gotowi na starcie z wiatrem wiejącym z prędkością 100 km/h. Być może najpotężniejsze uderzenie Lorenza już było, ale nadal jest on bardzo niebezpieczny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News