Szkoły od jutra skracają lekcje. Wszystko przez prognozę pogody dla Polski

Szkoły od jutra skracają lekcje. Wszystko przez prognozę pogody dla Polski Źródło: Pixabay - Wokandapix

Prognoza pogody na najbliższe dni doprowadziła do sporego zamieszania na terenie całego kraju. Dochodzi do tego, że szkoły w najbliższym czasie zamierzają skrócić lekcje. Ludzie zaczynają głośno wyrażać swoje zaniepokojenie.

Prognoza pogody dla naszego kraju od kilkunastu tygodni wyjątkowo interesuje polskich internautów. Przez wiele dni musieliśmy radzić sobie z opadami deszczu, które w niektórych miastach i wsiach doprowadziły nawet do powodzi. Gdy sytuacja zaczęła robić się niepokojąca, nagle doczekaliśmy się zupełnej odmiany panujących warunków. Deszcze ustąpiły, a w naszym kraju zagościły upały.

Wiele wskazuje na to, że sytuacja pogodowa po raz kolejny przyniesie nam nieoczekiwane skutki. Dowiadujemy się bowiem, że szkoły zamierzają dokonać bardzo poważnej zmiany, która ma wejść w życie już jutro. Dyrektorzy niektórych placówek planują skrócić lekcje. Bezpośrednią przyczyną takiego postępowania jest prognoza pogody dla naszego kraju na najbliższe dni.

Prognoza pogody doprowadziła do nowej decyzji dyrektorów szkół

Od kilkunastu dni w naszym kraju panują upały, co z pewnością cieszy wielu Polaków. Mniej zadowoleni są jednak ci, którzy muszą przebywać w miejscu pracy, w szkole lub na uczelni, gdzie nie zawsze można korzystać z klimatyzacji. W związku z coraz trudniejszą sytuacją niektóre szkoły zdecydowały się więc na krok, który na pewno zdziwi wielu Polaków.

Dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło przypomnieć dyrektorom szkół, że w szczególnych przypadkach lekcje można odwołać lub skrócić. Wiele wskazuje na to, że zarządcy poszczególnych placówek oświaty zamierzają skorzystać z tej drugiej możliwości, skracając godziny lekcyjne z 45 do zaledwie 30 minut. 

Prognoza pogody sprawi, że lekcje będą krótsze

W związku z tym uczniowie mogliby wychodzić ze szkoły nawet przed południem, dzięki czemu nie musieliby spędzać najgorętszych i najbardziej męczących godzin w budynku. Zdaniem wielu, w takiej sytuacji ich zdolność do pracy jest znacznie obniżona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Póki co wiemy, że na ten krok zdecydowali się dyrektorzy wielu szkół w całej Polsce, jednak niewykluczone, że do końca tygodnia podobnie postąpią także ich odpowiednicy w pozostałych placówkach. Z takiej sytuacji cieszyć się będą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iwona Węgrowska w końcu wyjawiła prawdę. Przyznała ile miała operacji plastycznych. Nie uwierzycie, że można mieć ich aż tyle!
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. RCB alarmuje. Służby apelują do Polaków o uwagę, nie żyje 7 osób, które wczoraj nie zachowały ostrożności
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News