Pozamykano szkoły na południu Polski. Groźne warunki, pogoda zaatakowała z ogromną siłą

Pozamykano szkoły na południu Polski. Groźne warunki, pogoda zaatakowała z ogromną siłą Źródło: .

Prognoza pogody zaskakuje wszystkich bez wyjątku. Synoptycy przewidują, że w tym sezonie nie doczekamy się już zimy z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy południowej Polski nie mogą jednak mówić o pogodzie najlepiej - warunki w tamtym regionie są bardzo groźne.

Prognoza pogody na Podkarpaciu, a szczególnie w Bieszczadach, zmienia się z godziny na godzinę. Aktualnie panujące tam warunki atmosferyczne zmusiły dyrektorów szkół do zamknięcia placówek, a lokalne władze zwołały  specjalny sztab kryzysowy.

Powołano sztab kryzysowy, szkoły zostały pozamykane

Pierwszy weekend stycznia przywitał mieszkańców Podkarpacia niezbyt dobrą pogodą. 4 i 5 stycznia miał miejsce prawdziwy atak zimy. Śnieg sypał bezlitośnie - do tego stopnia, że Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, zdecydowała się zwołać posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Chodziło głównie o udrożnienie przejazdu lokalnymi i krajowymi drogami.

Teraz dowiadujemy się, że sytuacja jest nadal na tyle poważna, że zostały zamknięte niektóre szkoły w regionie. W Bieszczadach odwołano zajęcia lekcyjne, ponieważ drogi, pomimo odśnieżenia, nie są w najlepszym stanie. Opady deszczu i marznącego śniegu oraz niskie temperatury w nocy spowodowały "szklankę" na drogach, która bezsprzecznie nie sprzyja bezpieczeństwu dzieci podróżujących na zajęcia szkolne. Rodzice oraz kierowcy szkolnych autobusów musieli pogodzić się z decyzją dyrektorów szkół.

Jak będzie wyglądać sytuacja w Bieszczadach?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkańcy Bieszczad i Podkarpacia obawiają się, że minimalne opady śniegu utrzymają się , a jeśli dojdą do tego nieustające ujemne temperatury i ostry wiatr, dzieci nadal nie pójdą do szkoły, a dorośli podróż do pracy, będą mogli przypłacić zdrowiem. Meteorolodzy uważają, że przynajmniej do końca tygodnia w tamtym rejonie kraju można spodziewać się na zamiecie śnieżne.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć
2. Wyciekło nagranie. Film z bijatyki "Pięknych i Młodych" poraża, wiadomo już kto zaczął

-  Jednak w związku z rozpogodzeniami, wiatr będzie wiał z dużo większą prędkością, co może powodować zamiecie i zawieje śnieżne od wtorku od godzin porannych przez praktycznie całą dobę. W środę i w czwartek będziemy mieli do czynienia z typową zimą z minimalnymi opadami śniegu i normalnym wiatrem, ale już od piątku przez cały weekend będziemy obserwować silny wiatr, który ponownie może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne - analizował jeszcze w święto Trzech Króli Krzysztof Jurczak, kierownik stacji hydrologiczno-meteorologicznej w Rzeszowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Świetna wiadomość dla rencistów. Od dziś mogą składać wnioski o dodatkowe świadczenie
  3. Lider Boys bezsilny, wybuchł płaczem. Usłyszał przytłaczającą wiadomość, dramat gwiazdy disco polo
  4. Serialowy Paździoch nie wygląda dobrze. Zmaga się z chorobą, jest coraz gorzej
  5. Jaruś z Chłopaków do wzięcia się załamał. Ostry film dla dorosłych z jego udziałem trafił do sieci

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News