Do Polski nadciąga afrykańskie powietrze. Dzięki niemu nie znowu będzie ciepło, wiadomo kiedy

Do Polski nadciąga afrykańskie powietrze. Dzięki niemu nie znowu będzie ciepło, wiadomo kiedy Źródło: pikio.pl

Prognoza pogody zapowiada, że znów będzie ciepło. Choć niektórzy pochowali już do szafy grille i letnie kurtki, jeszcze uda nam się przez chwilę złapać trochę słońca.

Prognoza pogody tym razem nie przeraża, chyba że osoby, które nie lubią wyższych temperatur. Nad Polskę zmierzają afrykańskie masy powietrza, które mają jeszcze na krótki czas przed znacznym ochłodzeniem przeszkodzić nadejściu deszczowo-jesiennej pogody.

Prognoza pogody na październik. Znowu będzie ciepło

Spodziewano się, że wraz z końcem września nie doczekamy się już cieplejszych dni. Październik nie zaskoczył, potraktował Polaków typową dla tego miesiąca pogodą. Kiedy nikt nie liczył już na żadne ocieplenie, afrykańskie powietrze zaczęło nadciągać niespodziewanie w stronę kraju.

- Jak na razie nad Polską pozostaje mroźny wyż, dlatego panuje u nas chłód i niskie temperatury. To zimne powietrze zostanie zepchnięte na północ i północny wschód - tłumaczył ekspert TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Powrót ciepłych temperatur nastąpi już niedługo, bo w niedzielę 13 października. Osoby z północy kraju jednak nie odczują ocieplenia tak bardzo, bo temperatura sięgnie zaledwie 13 stopni. Jednak na południu będzie wyglądało to zupełnie inaczej - słupki rtęci mogą wskazać nawet liczbę 23 stopni. W centralnej części kraju temperatura się "uśredni" względem północy i południa i utrzyma się w granicach około 16-18 stopni.

Niestety, reszta października nie będzie tak ciepła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognozy na pozostałą część miesiąca nie są jednak aż tak optymistyczne. O ile ten tydzień może być nieco cieplejszy, to można spodziewać się też znacznie bardziej intensywnych opadów deszczu. Na szczęście w ciepłą niedzielę 13 października ma obyć się bez frontów deszczowych, dlatego może być to ostatnia okazja do zrobienia grilla.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Jej druga córka urodziła się 5 dni przed śmiercią pierwszego dziecka. Po stwierdzeniu zgonu zrobiono zdjęcie, które rozdziera serca

W końcówce października jesień uderzy w nas z pełną siłą. Można się spodziewać chłodnych nocy i poranków oraz przymrozków. Temperatury rzadko będą przekraczały granicę 12 stopni. Za górną granicę można uznać 14 stopni i raczej nie należy oczekiwać, że dojdzie do kolejnego ocieplenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronkę czeka SZTURM! Kurczak po 50 groszy, żeberka po 2,50 zł
  2. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy. To był dla niej cios
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  5. Roksana Węgiel, po raz pierwszy przyzwoicie ubrana, zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł