Uważajcie na silne gradobicia i nagłe wichury podczas burz. Prognoza pogody na sobotę dla tych miejscowości niepokoi

Uważajcie na silne gradobicia i nagłe wichury podczas burz. Prognoza pogody na sobotę dla tych miejscowości niepokoi Źródło: Fot. Pexels/Ralph W. lambrecht

Prognoza pogody na sobotę jest przerażająca. Przez kraj przejdą burze z piorunami, a gdzieniegdzie nie zabraknie nawet opadów gradu. Znamy listę miejscowości, w których pojawią się opady atmosferyczne.

Prognoza pogody jest zaskakująca. Wielkimi krokami zbliżamy się do lata, co Polacy czują na każdym kroku. Upały, które doskwierają mieszkańcom, sięgają nawet gdzieniegdzie 32 stopni Celsjusza. To jednak krótkie podsumowanie ubiegłego tygodnia. Dzisiaj sytuacja mocno się zmieni. Szczególnie w tych miastach.

Prognoza pogody na sobotę. Pojawi się nawet grad

Polacy przygotowują się już do lata. Widać to po ulicach, przez które mieszkańcy przemierzają w krótkich podkoszulkach. Niektórzy także opalają się, co również może być świetnym pomysłem na wykorzystanie słonecznej pogody. Niestety, nie polecamy opalać się dzisiaj. Szczególnie w niektórych polskich miastach, gdzie w trakcie burz mogą pojawić się nawet opady gradu.

Niemal w całej Polsce pojawią się opady deszczu (gdzieniegdzie jedynie przelotne). Nieliczne miejscowości na zachodzie i południowym zachodzie kraju unikną burz lub zachmurzeń. Dzisiaj najbardziej niebezpiecznie będzie w Krakowie, gdzie wiatr może zawiać nawet z prędkością 90 km/h. Temperatura będzie wynosiła od 26-28 st. Celsjusza, a z nieba, podczas burzy, może nawet posypać gradem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobnie sytuacja ma się w Poznaniu. Tam także wiatr może osiągnąć niebezpieczną prędkość. Należy więc mieć się na baczności. Temperatura, w porównaniu z Krakowem, będzie niższa, bo wynosić będzie od 22-24 st. Celsjusza. I tutaj mogą pojawić się burze z gradem.

Pogoda niepokojąco przedstawia się także w stolicy kraju. Temperatura w Warszawie będzie oscylować w granicy 26-28 st. Celsjusza. Po południu z pewnością pojawią się burze. Nie jest to informacja pewna, tak jak w pozostałych przypadkach, ale i tutaj także meteorolodzy ostrzegają o ewentualnych opadach gradu. Na wszelki wypadek warto zadbać o to, aby samochody stały w garażu.

Na szczęście pogoda nieco poprawi się w niedzielę.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tomasz Lis przekazał najgorszą wiadomość. Słynny dziennikarz TVP nie żyje
  4. TVN właśnie przekazał nowe niepokojące informacje nt. pożaru wieżowca w centrum Warszawy. Warszawiaków czekają trudne chwile
  5. Monika Zamachowska apeluje do Andrzeja Dudy. Jej mąż potrzebuje pomocy prezydenta
  6. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu