Nadciągają anomalie pogodowe w Polsce. Lada chwila temperatury będą wręcz niespotykane

Nadciągają anomalie pogodowe w Polsce. Lada chwila temperatury będą wręcz niespotykane Źródło: .

Prognoza pogody znowu wprawi wszystkich w osłupienie. Ten październik będzie prawdziwym rollercoasterem, ale na szczęście już wiadomo, na co trzeba się przygotować. Zmiany mają być bardzo gwałtowne.

Prognoza pogody na ten tydzień brzmi aż zanadto ekscytująco i to nie do końca w pozytywny sposób. Polaków w poniedziałek powitały pierwsze powiewy lodowatego arktycznego powietrza. Na szczęście wraz z nim na niebie zawitało słońce. Niestety to, co ma się wkrótce stać, kompletnie odstaje od ostatnich tendencji.

Prognoza pogody ostrzega: trzeba być gotowym na wszystko

Miłośnicy złotej polskiej jesieni z pewnością będą zadowoleni na wieść, że od wtorku ma zrobić się nieco cieplej. Niestety, z tym przyjemnym wzrostem temperatury będą wiązały się opady deszczu i bardzo mocne podmuchy wiatru. Należy pamiętać o szczelnym domknięciu okien przed wyjściem z domu oraz zaopatrzeniu się w odpowiedni płaszcz przeciwdeszczowy, aby uniknąć pierwszej jesiennej fali przeziębień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na całe szczęście opady zapowiadane przez synoptyków zdecydowanie nie będą powodziowe. Przewiduje się, że spadnie od 3 do 6 litrów wody na metr kwadratowy. Jednak przy chłodnych temperaturach, jakie mają panować na początku tygodnia - a można oczekiwać co najwyżej od 7 do 11 stopni Celsjusza - trzeba pamiętać o zabezpieczeniu przed wyziębiającą wodą.

Od soboty nastąpi gwałtowna zmiana aury

Już na początku weekendu można spodziewać się nagłego wzrostu temperatury. Pogodny wyż znad Morza Czarnego przyniesie kolejną zmianę pogody i znowu będzie można cieszyć się ostatnimi ciepłymi promieniami słońca przed ponurym okresem zimowym. Już w środę będzie można zaobserwować temperaturę między 13 a 17 stopniami Celsjusza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Apogeum ocieplenia będzie miało miejsce dopiero w weekend. To doskonały moment, aby jeszcze na chwilę wyciągnąć z szafy rolki czy rowery, bo w sobotę i niedzielę można oczekiwać temperatur w przedziale 20-25 stopni Celsjusza. Nie można jednak zapominać o tym, że nocne temperatury są już niebezpiecznie niskie i wyjście rano z domu bez czapki może zakończyć się poważną chorobą. Początek października w tym roku wiąże się z wystąpieniem przymrozków - w niektórych miejscach w Polsce temperatura spada nawet do -3 stopni Celsjusza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: wp

Następny artykuł