Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie

Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie Źródło: screen/ventusky

Prognoza pogody na niedzielę nie zapowiada się najlepiej. Wydane zostaną alerty, pogoda w Polsce może być naprawdę niebezpieczna. Odnotujemy także znaczny spadek ciśnienia.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Apogeum ma nastąpić w nocy z niedzieli na poniedziałek, dlatego należy szczególnie uważać w ten weekend. Niż atmosferyczny ma przejść przez praktycznie cały kraj.

Prognoza pogody na weekend, będzie niebezpiecznie

Głęboki niż pojawi się w Europie Zachodniej w weekend 8-9 lutego. W związku z globalną cyrkulacją powietrza i wody oceanicznej na obszarze północnego Atlantyku, dojdzie do zjawiska zwanego oscylacją północnoatlantycką. Dzięki nowoczesnym narzędziom meteorologicznym udaje się całkiem trafnie prognozować zjawiska atmosferyczne na podstawie oscylacji powietrza.

W związku z niżem możemy być pewni spadku ciśnienia, nawet do 950 hPA. Ponadto czekają nas intensywne opady deszczu i wysokie, jak na luty, temperatury. IMGW w związku z efektami zbliżającego się niżu szykuje się do przedstawienia ostrzeżeń na niedzielę, ze względu na realne zagrożenie pogodowe.

IMGW wyda alerty o zagrożeniu. Wichury będą trwać kilka dni

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Silny wiatr z niedzieli może być odczuwalny w Polsce nawet do środy. Z kolei 10 lutego będzie obowiązywało zagrożenie pierwszego stopnia przed wiatrem dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Ponadto objęty ostrzeżeniami drugiego stopnia będzie Dolny Śląsk i Ziemia Opolska, wiatr może osiągać w porywach nawet 90 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Ujawniono nieznane dotąd przepowiednie Baby Wangi na 2020 rok. Spełnia się na naszych oczach?

Kulminacja w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie prawdopodobnie najgroźniejsza. Silny wiatr ma wiać w całym kraju, będzie osiągał prędkość powyżej 80 km/h. Najniebezpieczniej będzie w górach, gdzie można spodziewać się wiatru o prędkości do 105 km/h. Wichurom będzie towarzyszył deszcz, wyjątkowo intensywnie padać będzie w województwie pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Wiatr będzie stopniowo słabnął w wtorek i środę, w czwartek i piątek powinien już ustępować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News