Mocne uderzenie zimy zmierza nad Polskę, siarczysty mróz nawet do minus kilkunastu stopni. Ogłoszono alerty

Mocne uderzenie zimy zmierza nad Polskę, siarczysty mróz nawet do minus kilkunastu stopni. Ogłoszono alerty Źródło: screen/ventusky

Prognoza pogody zapowiada dla Polski mocne uderzenie zimy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia dla czterech województw.

Jak podaje prognoza pogody, w najbliższym czasie w kilku regionach Polski możemy spodziewać się mocnego uderzenia zimy. Temperatura spadnie do kilkunastu stopni na minusie, silne mrozy mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Prognoza pogody zapowiada uderzenie zimy. Kierowcy muszą uważać

IMGW wydało dwa typy alertów. Jeden z nich dotyczy zjawiska gołoledzi, która pojawi się na drogach aż czterech województw. Zagrożona jest północna część Śląska (powiaty: kłobucki, lubliniecki, częstochowski, miasto Częstochowa, myszkowski, zawierciański), Małopolski (powiaty: olkuski, miechowski, proszowicki, dąbrowski), Podkarpacia (powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, miasto Tarnobrzeg i mielecki) oraz cała ziemia Świętokrzyska.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie słabych opadów marznących w postaci mżawek, które spowodują gołoledź. W województwie śląskim i świętokrzyskim alerty obowiązują od wtorku 21:00 do środy 7:00. Natomiast w małopolskim od wtorku 22:00 do środy 9:00, a w środę rano (2:00) do 10:00. Uważać powinni kierowcy podróżujący w tych godzinach.

Siarczyste mrozy, IMGW wydaje ostrzeżenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto dla dwóch województw ogłoszono alarmy dotyczące siarczystych mrozów. Temperatury będą wahać się na poziomie od -17 do -15 stopni Celsjusza. Ponadto wiatr ma wiać z średnią prędkością od 5 do 15 km/h. Ostrzeżenie dotyczy południa województwa małopolskiego (powiaty: tatrzański, nowotarski, nowosądecki, gorlicki), oraz podkarpackiego (powiaty: sanocki, leski, bieszczadzki).

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

W obu województwach ostrzeżenia mają obowiązywać od północy do godziny 8 rano. Synoptycy ostrzegają, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, którym w nocy może grozić zamarznięcie. W wypadku spotkanie osoby, które nie ma noclegu, warto zadzwonić na numer alarmowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  4. Tragiczna śmierć córki. Magda Gessler we łzach w "Kuchennych rewolucjach", restauratorzy wyznali jej bolesną prawdę
  5. Córka Małgorzaty Foremniak to piękność nie z tej ziemi. Zdjęcia, które obiegły internet, mówią same za siebie

Źródło: Pogodynka

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News