Prognoza pogody
screen/ventusky
Konrad Karpiuk - 7 Stycznia 2020

Mocne uderzenie zimy zmierza nad Polskę, siarczysty mróz nawet do minus kilkunastu stopni. Ogłoszono alerty

Prognoza pogody zapowiada dla Polski mocne uderzenie zimy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia dla czterech województw.

Jak podaje prognoza pogody, w najbliższym czasie w kilku regionach Polski możemy spodziewać się mocnego uderzenia zimy. Temperatura spadnie do kilkunastu stopni na minusie, silne mrozy mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Prognoza pogody zapowiada uderzenie zimy. Kierowcy muszą uważać

IMGW wydało dwa typy alertów. Jeden z nich dotyczy zjawiska gołoledzi, która pojawi się na drogach aż czterech województw. Zagrożona jest północna część Śląska (powiaty: kłobucki, lubliniecki, częstochowski, miasto Częstochowa, myszkowski, zawierciański), Małopolski (powiaty: olkuski, miechowski, proszowicki, dąbrowski), Podkarpacia (powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, miasto Tarnobrzeg i mielecki) oraz cała ziemia Świętokrzyska.

Zenek Martyniuk oszukał fanówOszustwo Zenka Martyniuka ujawnione? Fani oburzeni, skandal po Sylwestrze w TVPCzytaj dalej

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie słabych opadów marznących w postaci mżawek, które spowodują gołoledź. W województwie śląskim i świętokrzyskim alerty obowiązują od wtorku 21:00 do środy 7:00. Natomiast w małopolskim od wtorku 22:00 do środy 9:00, a w środę rano (2:00) do 10:00. Uważać powinni kierowcy podróżujący w tych godzinach.

Siarczyste mrozy, IMGW wydaje ostrzeżenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy i koty - wzrokW jaki sposób tak naprawdę widzą koty i psy? Dwa zdjęcia, które nie pozostawiają żadnej wątpliwościCzytaj dalej

Ponadto dla dwóch województw ogłoszono alarmy dotyczące siarczystych mrozów. Temperatury będą wahać się na poziomie od -17 do -15 stopni Celsjusza. Ponadto wiatr ma wiać z średnią prędkością od 5 do 15 km/h. Ostrzeżenie dotyczy południa województwa małopolskiego (powiaty: tatrzański, nowotarski, nowosądecki, gorlicki), oraz podkarpackiego (powiaty: sanocki, leski, bieszczadzki).

Dzisiaj grzeje:

1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

W obu województwach ostrzeżenia mają obowiązywać od północy do godziny 8 rano. Synoptycy ostrzegają, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, którym w nocy może grozić zamarznięcie. W wypadku spotkanie osoby, które nie ma noclegu, warto zadzwonić na numer alarmowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  4. Tragiczna śmierć córki. Magda Gessler we łzach w "Kuchennych rewolucjach", restauratorzy wyznali jej bolesną prawdę
  5. Córka Małgorzaty Foremniak to piękność nie z tej ziemi. Zdjęcia, które obiegły internet, mówią same za siebie

Magda Gessler otarła się o śmierćMagda Gessler przeszła przez piekło. Otarła się o śmierć, mogła osierocić dzieckoCzytaj dalej

Źródło: Pogodynka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News