Polacy mają czego się bać. Nadchodzą wielkie mrozy, ujemne temperatury w wielu miejscach kraju

Polacy mają czego się bać. Nadchodzą wielkie mrozy, ujemne temperatury w wielu miejscach kraju Źródło: Pixabay

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zachwyci fanów ciepłej jesieni. Można spodziewać się dalszych nocnych przymrozków, będzie tylko zimniej. Najwyższy czas przygotować się na chłodną pogodę i wyciągnąć z szafy ciepłe ubrania.

Prognoza pogody bywa ostatnio dość nieprzewidywalna. W ostatnich latach niektórzy mieli okazję przyzwyczaić się do letnich temperatur na początku jesieni. Tak jednak nie będzie w tym roku. Noc z soboty na niedzielę była pierwszą tak chłodną w tym sezonie - temperatura w Suwałkach spadła do -1,8 stopnia Celsjusza. Przy gruncie odnotowano jeszcze niższe temperatury.

Chociaż Suwałki stanowią swojego rodzaju "stolicę zimna" w Polsce, to prognozie pogody dla całego kraju bliżej do tej z Suwałk, niż do jakiejkolwiek innej.

Prognoza pogody przewiduje dalsze ochłodzenie

Po pochmurnej sobocie mieszkańcy większości polskich miast mieli okazję ucieszyć się ze słonecznego, niedzielnego poranka. Dopiero po południu na północy Polski można spodziewać się nieznacznego zachmurzenia w postaci wypiętrzonych chmur kłębiastych. Przyniosą one ze sobą jedynie przelotne opady deszczu, który jednak przy niższych temperaturach będzie mniej przyjemny, niż w letnich miesiącach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo tego, że od czasu do czasu może "pokropić", zza chmur wciąż ma wyglądać słońce. Dzięki tej poprawie pogody osłabnie też wiatr, który ma wiać z prędkością 5 do 15 km/h. Jedynie na Wschodzie można spodziewać się nieco silniejszych powiewów do prędkości 25 km/h.

Góry pod pierzyną śniegu - koniec sezonu beztroskich wypraw na szczyty

W górach spadł pierwszy śnieg. Zgodnie z informacjami, które podaje IMiGW, Kasprowy Wierch przykryty jest już dwunastocentymetrową warstwą białej pierzyny. Oznacza to, że nadszedł koniec beztroskich wędrówek po górach. Do wypraw należy teraz przygotowywać się tak, jak w sezonie zimowym. Tym samym można uniknąć nie tylko niebezpieczeństwa, ale i narażania służby ratowniczych na dodatkową pracę.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu 

Poniedziałkowa pogoda zapowiada się w podobnym stylu. Wciąż ma być zimno, a opadów deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju. Na całe szczęście niebo powinno pozostać bez chmur, tak więc mimo chłodnych temperatur będzie można cieszyć się wyjątkową jesienną aurą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. To już PLAGA wśród grzybiarzy. Policja interweniuje już codziennie!
  2. Trzy ogromne psy otoczyły nowo narodzonego kotka. Był bezbronny, to musiało się tak skończyć
  3. Kręgosłup uczestnika Tańca z Gwiazdami w ruinie! Nie może chodzić, trwa walka z czasem
  4. Brutalna riposta w DDTVN. Filip Chajzer natychmiast zamilkł, kiedy tylko usłyszał bezlitosne słowa
  5. Fani "Królowych życia" czują się oszukani i upodleni! Wszystko było ustawką?!

źródła: wp

Następny artykuł