Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia Źródło: Pikio.pl

Prognoza pogody zwiastuje niebezpieczne zdarzenia meteorologiczne, które uderzą w Polskę. Groźny niż płynie do nas z Wielkiej Brytanii, który zdążył narobić już bardzo poważnych szkód w Europie.

Prognoza pogody na nie nastraja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Meteorolodzy ostrzegają, że lada chwila będziemy się mierzyć z ogromnymi burzami i ulewnymi deszczami, nierzadko z opadami gradu. Idzie do nas niż z Wielkiej Brytanii, który na wyspach przekształcił się w cyklon i spowodował ogromne zniszczenia.

Złe wieści w prognozie pogody. Masy powietrza zbliżające się do Polski spowodowały szkody w europie

O niszczycielskiej sile cyklonu z arktycznym powietrzem przekonali się już Brytyjczycy i Francuzi. W Wielkiej Brytanii spowodował kilka wyjątkowo groźnych powodzi, a nawet doprowadził do zerwania się mostu w North Yorkshire. Wiele dróg zostało wyłączonych z ruchu, w obawie przed zawaleniem się jezdni pod ciężarem wody i aut. Organizacje meteorologiczne w Anglii wydawały komunikaty drugiego stopnia.

O niszczycielskiej sile żywiołu przekonali się także Francuzi, mieszkający na północy kraju - doświadczyli oni wyjątkowo ulewnych deszczy. Niebezpiecznie było także niedaleko Polski, a konkretnie na Słowacji i na Węgrzech gdzie mieszkańcy musieli zmagać się z ogromnymi opadami gradu. Teraz masy powietrza zbliżają się do Europy środkowej.

Polska wśród krajów, które nawiedzi cyklon z Wielkiej Brytanii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Meteorolodzy wydali specjalne raporty, w których ujawnili, gdzie obecnie zmierza cyklon, który spowodował zniszczenia na wyspach brytyjskich. Na liście zagrożonych państw są Dania, Węgry, północne Niemcy, Czechy, Słowacja oraz Polska. IMGW ostrzega, że możemy się zmagać ze sporymi burzami oraz ulewnymi deszczami.

Dzisiaj grzeje: 1. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce
2. Twoje dziecko chodzi do szkoły? Już niedługo zapłacisz za to nawet 1700 zł

- Brytyjski niż będzie teraz przez kilka dni wysyłał nad Polskę chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Jak to zwykle bywa, wymianie mas powietrza towarzyszą w strefach frontowych mniej lub bardziej gwałtowne zjawiska w postaci burz i przelotnych opadów - stwierdził Ryszard Klejnowski z TVN Meteo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News