Tęsknicie za chłodem? "Heiko" właśnie nadciąga nad Polskę, wkrótce pogoda zadziwi Polaków

Tęsknicie za chłodem? "Heiko" właśnie nadciąga nad Polskę, wkrótce pogoda zadziwi Polaków Źródło: youtube.com/ GavsWeatherVids

Prognoza pogody może zadziwić mieszkańców Polski. Mimo zapowiadanych upałów i zapowiedzi pojawienia się egzotycznego wyżu Pia, na terenie Europy pojawi się niż Heiko. Co on zwiastuje? Chociażby obniżenie ciężkiej do wytrzymania temperatury. Niestety jednak nie na długo.

Prognoza pogody na następne kilka dni może zdziwić wszystkich mieszkańców Polski. Okazuje się, że mimo zapowiadanych upałów ochłodzenie przyjdzie wcześniej, niż zapowiadano. A wszystko przez chłodny niż Heiko, który znacząco zmniejszy temperaturę i sprawi, że wszechobecne ciepło będzie bardziej przyswajalne. Ten stan nie potrwa jednak za długo.

Prognoza pogody zadziwia. Heiko pojawi się nad Polską

Niż Heiko i jego "bliźniak", Queenie to dwa, zimne i charakterystyczne dla Rosji prądy, które niebawem pojawia się na terenie całego kraju. Te zimne i łagodzące upały niże sprawią, że temperatura spadnie do 20 stopni Celsjusza, co będzie dobrym odpoczynkiem po zawirowaniach w związku z ostatnią sytuacją meteorologiczną i dużą ilością anomalii w postaci wiatrów, burz i wyładowań atmosferycznych.

Pierwszym dniem, kiedy poczujemy zbawienne działanie Heiko jest dzisiejsze, czwartkowe popołudnie. Wtedy to część kraju znajdzie się w zasięgu niżu, który będzie prawdziwą "kroplą deszczu na pustyni". O ile wielu może myśleć, że pojawienie się chłodnego frontu zwiastuje ulgę i brak przewidywanych skutków niebezpiecznego zawahania się pogody, o tyle trzeba będzie pożegnać się z tym wrażeniem. Upały wrócą i to ze zdwojoną siłą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Heiko pozwoli na chwilę odpocząć od upałów

Po przejściu niżu Heiko, w Polsce sytuacja pogodowa wróci do normy. Znowu będziemy mieli do czynienia z dużymi upałami, ryzykiem klęski w postaci suszy, a promienie słoneczne będą jeszcze bardziej bezlitosne, niż obecnie. Temperatura zacznie zbliżać się bardzo niebezpiecznie do 40 stopnia Celsjusza, a strażacy już szykują się na lato z największą liczbą pożarów w historii.

Meteorolodzy, nie są jednak pewni, czy po Heiko znów będą występować burze gradowe, które ostatnimi czasy są prawdziwą zmorą dla mieszkańców Polski. Możliwe, że niż nadciągający z Rosji złagodzi trochę zawirowania pogody, no, a już na pewno da odpocząć od upałów.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Kim jest Jacek Cichopek?! Kasia przestała ukrywać życie prywatne przed mediami
  4. Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają
  5. Jackowski wszystko przewidział. Służby od rana przestrzegają Polaków jak uniknąć zagrożenia
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu