Niepokojące informacje. Niż Ferdynand zbliża się do Polski

Niepokojące informacje. Niż Ferdynand zbliża się do Polski Źródło: screen/ventusky.com

Prognoza pogody na najbliższe dni nie nastroi pozytywnie zwolenników słonecznego ciepła. Nadciąga niż Ferdynand, a z nim groźne zjawiska pogodowe oraz znaczne obniżenie temperatur.

Prognoza pogody na najbliższe dni jest bardzo niepokojąca. Do Polski zbliża się niż Ferdynand, co oznacza jedno - nadejdzie znaczne obniżenie temperatury. Ta zmniejszy się nawet trzykrotnie, względem ostatnich, gorących dni.

Prognoza pogody na ten tydzień

Niż Ferdynand oznacza dla Polski jedno - znaczne chłodzenie. Niestety wraz z nim pojawić się mogą burze z gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi, a także opady deszczu, które zobaczymy już w najbliższych dniach. Dla niektórych tak niska temperatura jest bardzo na rękę - w końcu można nieco odetchnąć od upałów, których temperatury gdzieniegdzie przekraczały nawet 33 st. Celsjusza. Inni mają jednak powód do zmartwień, bowiem oto wielkimi krokami do Polski zbliża się smutna, zimna i błotnista jesień. Gwałtowne opady mogą również powodować niebezpieczeństwo na drogach, szczególnie uważni muszą więc być kierowcy. 

W piątek temperatura w poszczególnych miastach wyglądać będzie następująco:

 • Warszawa - 19 °C
 • Kraków - 17 °C
 • Łódź - 19 °C
 • Gdańsk - 19 °C
 • Wrocław - 19 °C

Już następnego dnia, a konkretnie w sobotę temperatura gdzieniegdzie będzie znacznie niższa:

 • Warszawa - 21 °C
 • Kraków - 16 °C
 • Łódź - 18 °C
 • Gdańsk - 15 °C
 • Wrocław - 13 °C

Na ten moment IMGW nie informuje o żadnych ostrzeżeniach pogodowych. Aż ciężko w to uwierzyć, bo w ostatnich tygodniach niemal codziennie pojawiały się ostrzeżenia od instytutu. Te szczególnie związane były z wysokimi temperaturami, gwałtowne opady oraz burze jednak mogą tę sytuację zmienić, trzeba zatem na bieżąco śledzić podawane komunikaty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Rozrywające serce sceny na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Żałobnicy odprawili poruszający rytuał

Niż Ferdynand przychodzi do Polski z północy (z rejonów Skandynawskich) i przyniesie ochłodzenie, które gdzieniegdzie oznacza spory spadek temperatury, nawet do 11-12 °C. Warto więc wyciągnąć z szafy cieplejsze ubrania, które schowaliśmy przed rozpoczęciem upalnego lata. 

Najlepsze newsy dnia:  

 1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
 2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
 3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
 4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
 5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu