Lodowaty strumień z północnej Syberii za chwilę rozleje się nad Polską. Wielka zmiana temperatury

Lodowaty strumień z północnej Syberii za chwilę rozleje się nad Polską. Wielka zmiana temperatury Źródło: ventusky.com

Prognoza pogody na najbliższe dni nie będzie dla nikogo dobrą wiadomością. Do kraju nadciąga lodowaty strumień i niebawem przyniesie przerażający chłód. Szykuje się ogromna zmiana temperatury.

Prognoza pogody nie spowoduje, że na twarzy zagości uśmiech. Szykuje się wielka zmiana temperatury spowodowana napływaniem do Polski lodowatego strumienia z północnej Syberii. Przyjdzie chłód i mróz. Jakiej pogody możemy spodziewać się w nadchodzących dniach? 

Jak się zmieni prognoza pogody? 

W najbliższym czasie do kraju spłynie arktyczne powietrze z północnej Rosji, a nie tak jak zazwyczaj z okolic Islandii i Grenlandii. Początek jesieni zapowiada się jako chłodny okres. Temperatury obniżą się drastycznie. To co jest odczuwalne pójdzie w zapomnienie. Od soboty temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni. Cały weekend szykuje się pochmurny, a w poniedziałek na północnym wschodzie, czyli w najzimniejszym miejscu w kraju, temperatura będzie nie wyższa niż 5 stopni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo niska temperatura w ciągu dnia będzie oznaczała jeszcze chłodniejsze noce i poranki. W wielu miejscach o tych porach termometry wskażą nawet poniżej zera. Lokalnie będziemy mogli zauważyć pierwszy regularny mróz. W ramach przypomnienia takie niskie temperatury były zauważalne w tamtym roku dopiero pod koniec listopada.

Przy tak drastycznej zmianie temperatury trzeba przygotować organizm. Należy jeść ciepłe posiłki i zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Nie można jednak zapominać o wietrzeniu mieszkania. Nawet przy ujemnych temperaturach warto chociaż na chwilę otworzyć okno, by przewietrzyć mieszkanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Warto przed nadchodzącym mroźnym tygodniem przyszykować się do utrudnień w poruszaniu się komunikacją miejską, wyciągnąć z szaf cieplejszą odzież i zadbać o zdrowie. Nieodpowiedni ubiór może mieć bardzo zły wpływ na stan zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zjedli SKAŻONE MIĘSO, dwie osoby nie żyją. Cała firma do zamknięcia
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

źródło: twojapogoda

Następny artykuł