Takich anomalii w pogodzie Polacy jeszcze nie widzieli. Na zachodzie Polski ścisnął mróz, wszystko przez front polarny

Takich anomalii w pogodzie Polacy jeszcze nie widzieli. Na zachodzie Polski ścisnął mróz, wszystko przez front polarny Źródło: .

Prognoza pogody znów zaskakuje. Wydaje się, że natura z nami igra. Tak dynamicznych zmian już dawno nie było. Narzekaliśmy na burze i wichury, mieliśmy dość tropikalnych upałów, przyszedł więc czas na mróz. Na zachodzie kraju dokonano zaskakującego pomiaru.

Prognoza pogody już dawno nie była tak nieprzewidywalna. Od kilku miesięcy wygląda to jak przegląd możliwości natury. Po groźnych burzach i wichurach przyszedł czas na falę sięgających nawet 40 stopni Celsjusza upałów, która także dała się Polakom we znaki. Gdy narzekań na gorąco było już za dużo, nastąpił kolejny zwrot akcji. W Jakuszycach na Dolnym Śląsku odnotowano mróz.

Prognoza pogody szaleje. Minusowa temperatura na Dolnym Śląsku

Wydawałoby się, że to pomyłka, ale meteorolodzy się nie mylą. Minus 1,3 stopnia Celsjusza odnotowano nocą w stacji w Jakuszycach, nieopodal granicy z Czechami. To bardzo zaskakujący pomiar, bo po ostatnich upałach mróz był ostatnim, czego spodziewali się mieszkańcy, właściciele pensjonatów i turyści. Miejscowi przedsiębiorcy boją się, że przyjezdni odwołają swoje urlopy.

Co ciekawe, analitycy z serwisu Meteomodel informują, że nie był to rekordowy lipcowy pomiar w tej stacji. Historyczny wynik to -2,5 stopnia Celsjusza. Sensacyjny mróz to zapowiedź ochłodzenia, do jakiego dojdzie w lipcu. Zimny miesiąc będzie równowagą dla gorącego czerwca. Choć ten miesiąc dopiero się zaczął, to już czuć wyraźny spadek temperatur. Termometry pokazują wyniki ok. 4 stopni poniżej średniej z lat 1981-2001. To niedobra informacja dla wszystkich, którzy planowali wakacyjne wypady właśnie w tym miesiącu.

W tym roku lato będzie chłodne. Winny front polarny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewykluczone, najcieplejsze dni w te wakacje, już za nami. Prawdopodobnie nawet ci, którzy najmocniej narzekali na upały, żałują swych słów. Będą mieli okazję zatęsknić za słońcem bowiem w Polsce szykuje się chłodne lato. Winny tego jest przybyły z północy front polarny, który wypchnął znad naszego kraju ciepłe powietrze. 

Maciej Ostrowski przewiduje, że z Norwegii przyjdzie niż, który przyniesie ze sobą sztormową pogodę. Mogą nas czekać kolejne deszcze i wichury. Najbliższe dni nie zapowiadają się więc najlepiej dla wypoczywających. Wygląda na to, że w tym roku wygrali ci, którym dane było wyjechać w czerwcu. Może było bardzo upalnie, ale słońce plażowania nie popsuje, a mróz - już tak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nigdy nie popełniaj tego błędu. Zamiast krzyczeć na dzieci wypowiedz te 2 zdania, zawsze działają
  4. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News