Alarmy dla aż 13 województw. Poważne ostrzeżenia IMGW

Alarmy dla aż 13 województw. Poważne ostrzeżenia IMGW Źródło: Unsplash NASA

Niestety prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada niczego dobrego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 13 województw. Warto się na to odpowiednio przygotować.

Z całą pewnością ostatnie dni nie należały do najłatwiejszych. Ostatnia prognoza pogody zakłada, że oprócz zagrożenia epidemiologicznego mogą nas czekać inne nieprzyjemności. IMGW ostrzega przed zjawiskami atmosferycznymi w nadchodzącym czasie.

Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń

Przez pierwsze dni wiosny mogliśmy cieszyć się wyjątkowo słonecznymi dniami. Niestety prognoza pogody na najbliższy czas może przysporzyć o dodatkową dawkę niepokoju. W obliczu tych przewidywań IMGW było zmuszone ogłosić alerty dla aż 13 województw. Mieszkańcy których rejonów powinni mieć się na baczności?

Ostrzeżenia wydane przez IMGW dotyczą województwa dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i łódzkiego. Właśnie tam można spodziewać się utrudnień, które zapowiada prognoza pogody. Co przyniosą nam najbliższe dni? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ. 

Alerty dotyczą nagłego ochłodzenia

IMGW po przeanalizowaniu prognozy pogody zdecydowało się na wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Oznacza to, że warunki pogodowe mogą przyczynić się do strat materialnych. Zagrażają one również zdrowiu i życiu. Oczywiście powodują one również utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko to jest spowodowane przewidywanym nagłym ochłodzeniem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW, w wyżej wymienionych województwach będą miały miejsca przymrozki. Wystąpią od soboty wieczór do niedzieli rano. Chwilowo będziemy musieli pożegnać się z wiosną. Prognoza pogody zakłada ogólny spadek temperatury do -5 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie spadki mogą wynieść -8 stopni Celsjusza. W najgorszym możliwym scenariuszu w niektórych rejonach temperatura może wynosić -11 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

IMGW nie wydawałoby ostrzeżenia bez potrzeby, w związku z tym warto przygotować się na ten czas i odpowiednio zabezpieczyć swój dobytek pozostający na zewnątrz. Nie zaszkodzi również zrezygnować z podróży, ponieważ drogi mogą stać się wyjątkowo śliskie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News