Będzie niebezpiecznie, zacznie się za kilka godzin. Oficjalne ostrzeżenia objęły już pół Polski

Będzie niebezpiecznie, zacznie się za kilka godzin. Oficjalne ostrzeżenia objęły już pół Polski Źródło: Wikimedia Commons/Sallicio

Prognoza pogody na najbliższych kilka godzin powinna zaalarmować wielu Polaków. Może być bardzo niebezpiecznie, IMGW wydało ostrzeżenia, połowa kraju jest zagrożona.

Prognoza pogody dla wielu Polaków niestety nie wygląda zbyt optymistycznie. Istnieje realne zagrożenie - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Pół kraju zostało objęte alertami.

Prognoza pogody nie powinna ujść uwadze Polaków. Będzie niebezpiecznie

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C - poinformowała synoptyk IMGW, Anna Woźniak.

Ostrzeżenia dotyczące zamarzania dróg objęły niemal połowę kraju. Oznacza to wyjątkowo niesprzyjające warunki jazdy dla kierowców, którzy powinni zdjąć nogę z gazu i uważać, szczególnie na łukach i zakrętach. Można spodziewać się także wydłużonej drogi hamowania.

Ostrzeżenia dotyczące oblodzenia dróg obejmują województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, niemal całe łódzkie (z wyłączeniem południa województwa), wschód wielkopolskiego, oraz południowy-wschód zachodnio-pomorskiego. Alerty dotyczące oblodzenia będą obowiązywać od 2 w nocy do godzin porannych.

Ostrzeżenia dotyczą nie tylko sytuacji drogowej. Szykują się śnieżne zamiecie i intensywne opady

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto kilka obszarów kraju zostało objętych ostrzeżeniami związanymi z intensywnymi opadami śniegu. Zagrożone będą: południowa część województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Na ich terenie przewiduje się także zamiecie śnieżne. Ostrzeżeniem o intensywnych opadach objęto dwa powiaty na Dolnym Śląsku: lwówecki i jeleniogórski.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki
2. Już nic nie będzie takie samo. Paweł Królikowski niestety nie wróci długo do Polsatu, ale pojawił się niezwykły pomysł

Wydano również komunikaty o bardzo intensywnych opadach deszczu, które obowiązują w trzech województwach. Ten komunikat dotyczy jedynie północnych powiatów poszczególnych regionów: Śląska, Podkarpacia oraz Małopolski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Minister zdrowia ujawnia kto w Polsce zachoruje na koronawirusa. Niepokojące słowa
  4. Upadł i już nigdy nie odzyskał przytomności. Tragiczna śmierć 15-letniego sportowca
  5. Wyłowili z rzeki dziwnego stwora. Wszyscy zachodzą w głowę czym jest

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News