Zima wróciła. Tyle śniegu na południu Polski w tym sezonie jeszcze nie było

Zima wróciła. Tyle śniegu na południu Polski w tym sezonie jeszcze nie było Źródło: Screen/ Facebook/ Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Prognoza pogody nieustannie nas zaskakuje. Po burzach i wichurach czas na śnieg - takiej jego ilości jeszcze w tym sezonie w górach nie było. TOPR ostrzega przed warunkami panującymi na szlakach.

Prognoza pogody potrafi zaskoczyć. Po burzach, ulewnych deszczach i wichurach przyszedł czas na śnieg. W górach odnotowano ilości śniegu, jakich jeszcze w Tatrach w tym sezonie nie było. Szczyty są całkiem zaśnieżone, dlatego osoby wybierające się na szlaki muszą mieć świadomość niełatwych warunków.

Prognoza pogody nie rozpieszcza. Po burzach - śnieg

Jesień dopiero się rozpoczęła, a góry już pokryte są śniegiem. Zmiana pogody nastąpiła w środę, kiedy w Tatrach szalał halny, który osiągał prędkość nawet do 105 kilometrów na godzinę. Potem spadł deszcz, który niedługo później zamienił się w gęsto prószący śnieg.

W czwartek zmierzono pokrywę śnieżną na Kasprowym Wierchu - wyniosła ona aż 11 centymetrów, co jest w tym sezonie wynikiem rekordowym. Śnieg można spotkać nad Morskim Okiem, w Dolinie Pięciu Stawów i na Hali Gąsienicowej - czyli we wszystkich najpopularniejszych turystycznie miejscach.

Podczas, gdy na szczytach śnieżyło, w dolinach padał deszcz. Zakopane nawiedziły ulewy na poziomie do 35 mm. To sprawia, że na szlakach panują bardzo trudne warunki - wiele ścieżek jest obłoconych, trudnych do przejścia. Z kolei na wysokości powyżej 1400 m n.p.m turyści spotkają się z oblodzeniem drogi. Dodatkowym utrudnieniem może być słaba widoczność. TOPR apeluje do turystów o zachowanie podczas wędrówek szczególnej uwagi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śnieg jeszcze popada. Odwilż w następnym tygodniu

W najbliższych dniach nie powinna nastąpić zmiana pogody. Opady śniegu w najwyższych partiach gór powinny utrzymać się do końca tygodnia. Meteorolodzy przewidują najbardziej obfite opady na sobotę. Odwilż przyjdzie wraz z początkiem następnego tygodnia. Temperatura na Kasprowym Wierchu wyniesie nawet do 10 stopni w cieniu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać 
2. 4 osoby nie żyją, wiele jest rannych. Chwila nieuwagi zakończyła się tragedią w centralnej Polsce

Równocześnie w dolinach cały czas będzie padało, a termometry pokażą od 5 do 10 stopni Celsjusza. W kolejnym tygodniu będzie zdecydowanie cieplej - temperatura sięgnie w najcieplejsze dni nawet do 15 stopni.

Najlepsze newsy dnia

  1. Dwa lata okradał szefa. NIE UWIERZYSZ ile wyniósł z pracy
  2. Zdradzał żonę z koleżanką z pracy. Złapała go z nią w łóżku i zrobiła kompromitujące zdjęcie
  3. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor
  4. Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler

Źródło: Twoja Pogoda

Następny artykuł