Nad Polską rozbudowuje się niebezpieczny front. Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża

Nad Polską rozbudowuje się niebezpieczny front. Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża Źródło: ventusky.com

Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża. Polska znajdzie się pod wpływem niebezpiecznego frontu, który w tym momencie przybiera na sile. Przyszły tydzień będzie prawdziwym koszmarem tegorocznych wakacji.

Prognoza pogody na przyszły tydzień nie zapowiada się zbyt kolorowo. To, co będzie działo się w ten weekend, to zaledwie mały przedsmak tego co nas czeka. Osoby które szczegółowo zaplanowały swój urlop będą mocno rozczarowane - za wszystko odpowiada front burzowy, który zagości w Polsce na dłużej.

Prognoza pogody na weekend to opady i burze. W przyszłym tygodniu nie będzie lepiej

Aktualnie nad północnym i południowym zachodem oraz na południu Polski rozbudowuje się front burzowy, by niedługo przybrać na sile. Aktualnie nad wyżej wymienionymi terenami mają miejsce wyładowania atmosferyczne oraz opady wynoszące do 20 litrów na metr kwadratowy. Wszystkiemu towarzyszą porywy wiatru do 80 km/h. Jak podają synoptycy, komórki burzowe przesuwają się regularnie, z prędkością 50/km/h na południowy wschód.

Tej nocy można spodziewać się pochmurnej aury z przelotnymi opadami na południu kraju. Jutro temperatura w dzień nie przekroczy 26 stopni na Dolnym Śląsku. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie - w Suwałkach termometry pokażą 19 kresek. Burze z kolei pojawią się w pasie od Pomorza po centrum kraju. Będą mieć charakter rozproszony, a lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Wtorek i środa to dni, kiedy lepiej nie wychodzić z domu

Poniedziałek minie pod znakiem przelotnych opadów w całej Polsce. Jedynie Podkarpacie, Wielkopolska i Suwałki będą mogły cieszyć się bezdeszczowym dniem. Znowu najgoręcej będzie na Dolnym Śląsku - 28 stopni. Front burzowy wróci ze zdwojoną siłą już we wtorek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarówno we wtorek, jak i w środę, burze opanują całą Polskę. Opady, burze i gwałtowne porywy wiatru przyniosą również wyższą temperaturę - od 23 stopni w Suwałkach, przez 25 na Kujawach, po 28 na Dolnym Śląsku i Śląsku.

W środę front burzowy zacznie przesuwać się na północ kraju i uciekać w stronę Skandynawii. Przelotne opady są prognozowane na Podkarpaciu i Śląsku, a gwałtowne burze obejmą pas centralnej Polski, z zachodu na wschód. Będzie równie gorąco co we wtorek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  2. Andrzej Duda klęczy przed Kaczyńską! Ujawniono nieznane zdjęcie sprzed lat. Co na to Agata Duda?
  3. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce
  4. Ratownicy pogotowia stwierdzili zgon jego córeczki. Sam podjął reanimację, nie mogli uwierzyć w to co się stało później
  5. Kasia powiedziała rodzinie, jak będzie wyglądał jej ślub. Ojciec zerwał z nią kontakt, matka ciągle płacze, a babcia modli się o rozum dla narzeczonego
  6. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News