IMGW wystosowało pilne ostrzeżenie dla całego kraju. Nie ma powodów do radości, zima uderzy z ogromną siłą

IMGW wystosowało pilne ostrzeżenie dla całego kraju. Nie ma powodów do radości, zima uderzy z ogromną siłą Źródło: Facebook / IMGWmeteo

Prognoza pogody na najbliższe dni jest zupełnie zaskakująca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował oficjalne ostrzeżenie dla całego kraju, nadchodzą ogromne zmiany warunków atmosferycznych.

Prognoza pogody zaskoczyła wszystkich, takiej zmiany nikt już się w tym roku nie spodziewał. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega cały kraj przed gwałtownym pogorszeniem warunków atmosferycznych. Specjaliści prognozują nagły atak zimy, może być niebezpiecznie.

Prognoza pogody na nadchodzące dni

Choć ciężko w to uwierzyć, patrząc na słońce za oknem, to specjaliści przewidują, że w najbliższych dniach nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Do końca tygodnia temperatury mają spaść z kilkunastu stopni Celsjusza do nawet kilku poniżej zera. Poniedziałek i wtorek mają być okresem przejściowym, bo już w środę i czwartek nad Polskę dotrze powietrze arktyczne znad północy i przyniesie ujemne temperatury w nocy, które mogą wynosić nawet do -6 stopni Celsjusza.

- W najbliższym tygodniu nastąpi ochłodzenie, a na południu kraju możemy odczuć nawet "atak zimy" - poinformował na Facebooku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU [POD GALERIĄ 

Zaskakująca prognoza pogody została przekazana przez specjalistów z IMGW

W całym kraju można będzie spodziewać się opadów głównie deszczu ze śniegiem i śniegu, najmocniej odczują to mieszkańcy wschodu i południa kraju. Również w górach pojawi się więcej śniegu, w Karpatach może przybywać każdego dnia po 10 cm. W Tatrach również spodziewane są obfite opady białego puchu, zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia. TOPR przekazał informacje, że w wyższych partiach gór przewidywany jest bardzo silny wiatr, a szlaki turystyczne są aktualnie bardzo śliskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Porywisty wiatr z północy kraju będzie wzmagał odczucie chłodu w całej Polsce. Dopiero pod koniec tygodnia temperatury znów zaczną wzrastać, choć lekka zima utrzyma się jeszcze w rejonach podgórskich i na wschodzie kraju. Z kolei na zachód znów zawita wiosna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką
  4. Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News