Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna

Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna Źródło: Screen/Ventusky

Prognoza pogody na najbliższe miesiące może okazać się szokiem dla osób, które już tęsknią za latem. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna. Trzeba się przygotować na gwałtowne obniżenie temperatury.

Prognoza pogody dotycząca Polski z pewnością nie ucieszy osób, które lubią ciepło. W nasz kraj lada moment uderzy wielka fala zimna. Wygląda na to, że chłodniejszy okres roku dopiero się zaczyna, a już niedługo czekają nas znacznie niższe temperatury. 

Prognoza pogody na najbliższy czas 

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe miesiące sugeruje, że trzeba się będzie przygotować na zdecydowanie niższe temperatury. Wychodzi na to, że to już jest moment, w którym należy wyjąć z szafy czapkę, szalik i cieplejszą kurtkę. 

Zbliża się bowiem gigantyczny powiew arktycznego powietrza. Początek chłodniejszego okresu przewiduje się już na najbliższy weekend. Pogoda zdecydowanie oznajmia nam, że okres letni bezpowrotnie przeminął. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Arktyczny chłód dociera do Polski 

Pierwszy weekend października przyniesie diametralne ochłodzenie. Zimny podmuch polarnomorskiego powietrza sprawi, że w Polsce będzie można spodziewać się niskich temperatur wahających się od 1 do zaledwie 3 stopni C. Odrobinę cieplej będzie jedynie w woj. lubelskim i podkarpackim (5-7 stopni C.). 

Polacy powinni przygotować się również na zimne noce. Z niedzieli na poniedziałek mróz obejmie południowe krańce województw dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Do 9 października nie należy się spodziewać wyższych temperatur. Od tej daty nastąpi minimalne, chwilowe ocieplenie. 

Arktyczny chłód z miesiąca na miesiąc będzie przybierał na sile. Co prawda w październiku śnieg ma pojawić się jedynie w Tatrach, ale jest to na tyle nieprzewidywalny miesiąc, że może nas zaskoczyć opadami również w innych częściach kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać 
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Ochłodzenie będzie miało także wpływ na warunki panujące na drodze. Za dnia przewiduje się opady deszczu, a przy tak niskich temperaturach można spodziewać się tego, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Wszyscy kierowcy powinni wziąć to pod uwagę i zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów. Wygląda na to, że czas zapomnieć o lecie, bo jesień właśnie dała o sobie znać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące Polaków odciętych od 500 plus. Ty także możesz mieć problem
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News