Wydano pilne alerty I i II stopnia dla połowy Polski. Lepiej zostać w domu, będzie niebezpiecznie

Wydano pilne alerty I i II stopnia dla połowy Polski. Lepiej zostać w domu, będzie niebezpiecznie Źródło: .

Prognoza pogody na najbliższe dni jest naprawdę niepokojąca. Pojawiły się ostrzeżenia I i II stopnia dla połowy Polski. Służby apelują, aby pozostać w domach.

Prognoza pogody jest coraz bardziej niepokojąca. Codziennie słyszymy doniesienia o kolejnych zagrożeniach. Bardzo silny wiatr i opady deszczu będą wyjątkowo niebezpieczne w wielu województwach.

Zdaniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zapowiada się, żeby prognoza na najbliższe dni uległa zmianie na lepsze. W Polsce wciąż w wielu regionach będzie szczególnie niebezpiecznie ze względu na niekorzystne warunki meteorologiczne. W czterech województwach wciąż obowiązuje ostrzeżenie I stopnia, pojawiają się kolejne.

Prognoza pogody: warunki wciąż niebezpieczne

Prognoza pogody w tym okresie może zadziwiać. Zamiast opadów śniegu, które powinny pojawiać się zimą, po Polsce hulać będzie bardzo porywisty, wiosenny wiatr. Zaskakują również wysokie temperatury, utrzymujące się powyżej zera w całym kraju - od 6 stopni w Suwałkach do 9 na Dolnym Śląsku. Główną przyczyną wprowadzenia ostrzeżeń I stopnia w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim jest silny wiatr, który może zagrażać życiu i zdrowiu. Dzisiaj jego średnia prędkość waha się między 25 km/h a 50 km/h. W porywach jednak może sięgnąć nawet 75 km/h.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prognoza pogody pokazuje również liczne opady deszczu, co wiąże się ze spływem wód opadowych i wahaniem się poziomu rzek. Szczególnie zagrożone są strefy stanów wysokich - poziom wód może przekroczyć stany ostrzegawcze. Dlatego wprowadzono alerty hydrologiczne II stopnia na terenie województw pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego

2. Tragiczne informacje, 4 dzieci nie żyje. Byli bez żadnych szans, najstarsze miało 13 lat

Służby apelują do mieszkańców - szczególnie tych zamieszkałych w strefach wysokiego ryzyka - o pozostanie w domach, dopóki prognoza pogody nie ulegnie poprawie. Obecne warunki pogodowe mogą powodować straty materialne oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Ze względu na silny wiatr i opady ruch na drodze także może zostać utrudniony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Posmarowała twarz rzeczą, którą każdy ma w domu. Efekt wbił ją w podłogę, niesamowite
  4. Krzysztof Jackowski bezlitośnie wbił szpilę Rydzykowi. Miał wizję, ojciec dyrektor mu nie podaruje
  5. Jedna z kobiet na zdjęciu jest matką. Wybierz która i poznaj niesamowitą prawdę o sobie

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News