Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni

Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni Źródło: .

Prognoza pogody znów nie brzmi optymistycznie. IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach wciąż czekają nas trudne warunki atmosferyczne. Szczególnie niebezpieczna będzie dzisiejsza noc.

Prognoza pogody na najbliższy czas jest wyjątkowo niekorzystna. Noc minie pod znakiem gwałtownych wichur, pojawią się też ulewne deszcze. Niestety to dopiero początek - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że trudne warunki atmosferyczne będą występowały w Polsce jeszcze przez kilka kolejnych dni.

Prognoza pogody jest okropna. Niebezpieczne warunki atmosferyczne

Na przełom września i października przypada znaczne załamanie pogody. Gwałtowne wichury, ulewne deszcze i burze spowodowały w Polsce mnóstwo zniszczeń - szacuje się, że straż pożarna interweniowała około 6600 razy. Niestety były też ofiary - jedna osoba nie żyje, kilka zostało rannych. Zagrożenie przyniósł ze sobą niż Mortimer.

To niestety nie koniec złych wieści. Pogoda niestety się nie poprawi - nadal obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia dla kilku województw. Alerty przed intensywnymi opadami deszczu wydano w województwach: pomorskim (gdzie obowiązują w powiatach: człuchowskim, bytowskim, chojnickim, kościerskim, starogardzkim, tczewskim, gdańskim, kartuskim) i kujawsko-pomorskim (w powiatach: nakielskim, bydgoskim, Bydgoszcz, sępoleńskim, tucholskim, świeckim, chełmińskim).

Według meteorologów mieszkańcy tych regionów powinni spodziewać się opadów w ilości około 30 litrów wody na metr kwadratowy. Alerty będą obowiązywać do środy, do godziny 12:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alerty hydrologiczne. Podniesie się poziom wody

IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia. Alerty te obowiązują w województwach zachodniopomorskim i pomorskim od godziny 18:00 we wtorek, aż do godziny 8:00 w czwartek. Prognoza pogody zakłada, że w tych regionach może mocno wzrosnąć stan wody. Lokalnie może przekroczyć stan ostrzegawczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Tragedia na placu zabaw, 5-letni Szymonek nagle zniknął. Nie udało się go uratować, jego ciało odnalazł tata

Pogoda nie będzie się poprawiać w następnych dniach. Według synoptyków cały tydzień może minąć pod znakiem bardzo ulewnych deszczy. Ocenia się, że w środę i czwartek może spaść lokalnie nawet do 40 l wody na metr kwadratowy. Szczególnie zagrożone są województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie, podkarpackie oraz lubelskie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. IKEA wycofuje niepozorny produkt. ŚMIERTELNIE groźny dla dzieci
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Przerażające informacje w Polsacie. Pojechali na pogrzeb, nie wiedzieli, że na własny
  4. Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna
  5. 12-latek to potwór. Zaciągnął młodszą koleżankę z autyzmem do lasu, brutalnie ją zgwałcił, a na koniec zrobił jeszcze straszniejszą rzecz

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł