Drastyczna zmiana pogody po majówce. Dopiero się zacznie

Drastyczna zmiana pogody po majówce. Dopiero się zacznie Źródło: Fot. Pixabay.com/Free-Photos

Prognoza pogody po majówce zaskoczy Polaków. Już niedługo przez nasz kraj przetoczą się burze, a także nieoczekiwane zmiany temperatur, które mocno zaskoczą wszystkich mieszkańców. Majówka kończy się wyjątkowo brutalnie.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień nie rozpieszcza. Mieszkańców czekają obfite opady deszczu, a także wahania temperatur, które dadzą się wszystkim we znaki. Niebezpieczne i gwałtowne zawirowania atmosferyczne czekają nas już od wtorku. 

Prognoza pogody od poniedziałku do środy

Majówka rozpoczęła się dość przyjemnie. Było ciepło i nie obyło się bez zbyt obfitych opadów deszczu. Tak słoneczna aura towarzyszyła Polakom jednak tylko przez chwilę, z każdą kolejną godziną bowiem było coraz gorzej. Temperatura spadała, a gdzieniegdzie pojawiały się burze, które zaskoczyły szczególnie drogowców przemierzających kraj.

Wolne dni mamy już za sobą i wszyscy mieli nadzieję, że wraz z nimi odeszła także zła pogoda - tak obiecywały niektóre źródła. Niestety prawda jest zupełnie inna i z pewnością wielu osobom się nie spodoba. Na naszych oczach nadchodzi kolejna fala zawirowań atmosferycznych, które będą towarzyszyły Polakom przez kilka najbliższych dni.

W poniedziałek średnia temperatura w kraju wynosić będzie jedynie około 12 st. Celsjusza. Miejscami spaść może nawet do 6-7 stopni  w południe(dotyczy to zwłaszcza Rzeszowa oraz Lublina). Przyjemniej będzie natomiast w Warszawie, Toruniu i Olsztynie, bo tam słupki podskoczą nawet do 14 stopni Celsjusza.

W Białymstoku, Opolu, Lublinie, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie pojawią się opady deszczu, a także gwałtowne burze z piorunami. Warto w tamtych rejonach zachować ostrożność, a także dobrać odpowiednie odzienie. Kierowcy natomiast powinni uważać i dostosować prędkość do panujących warunków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Następnego dniach pogoda na południu znacznie się poprawi, a burze przejdą w północną część kraju. W Szczecinie temperatura oscylować będzie wokół 11 stopni, a gdzieniegdzie w woj. zachodniopomorskim mieszkańcy zmierzyć się będą musieli z poważnymi ulewami.

Po tak trudnych warunkach pogodowych nastąpi na szczęście poprawa, w środę bowiem będzie w całym kraju bardzo słonecznie, a temperatura będzie wzrośnie miejscami nawet do 16 stopni Celsjusza. Warto tego dnia zaplanować dzień "na powietrzu" i korzystać z okna pogodowego, bo kolejny tydzień znów przynieść może załamanie, bo już wkrótce znowu powrócić mają do Polski intensywne deszcze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  2. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  3. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  4. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły
  5. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  6. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News