Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach

Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach Źródło: .

Dzisiejsza noc może być trudna. Prognoza pogody, która zmienia się w sposób dynamiczny, może przyprawić o dreszcze wszystkich tych, którzy liczyli na pogodny wrzesień. Pogoda da o sobie znać dzisiejszej nocy z mocą, jakiej nikt nie mógł przewidywać. Meteorolodzy apelują o rozwagę i zostanie w domu.

Prognoza pogody na dzisiejszą noc jeszcze tydzień temu nie zwiastowała burz. Wielu Polaków z optymizmem patrzyło w przyszłość licząc na to, że wrzesień będzie bezchmurny, a burze, które w lato tak często nawiedzały kraj, odejdą w zapomnienie. Jest jednak zupełnie inaczej. Dynamiczne, meteorologiczne zmiany będą dzisiaj szczególnie odczuwalne, a skutki deszczy, burz, a także trąb powietrznych, mogą być tragiczne dla wielu mieszkańców Polski. 

Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Dzisiejsza noc pod znakiem burz

Sytuacja meteorologiczna w sposób dramatyczny zaczęła się zmieniać przed tygodniem. Ciepło i upały zostały gwałtownie zastąpione przez deszcze i spadek temperatury. Z taką sytuacją będą musieli się zmierzyć dzisiejszej nocy mieszkańcy Polski zachodniej, którzy zostali poinformowani o wystąpieniu niebezpiecznych burz. Podczas nich może dojść nawet do pojawienia się trąb powietrznych o prędkości 80 km/h.

Specjaliści z IMGW roztoczyli nad zachodnią ścianą kraju alert pierwszego stopnia zagrożenia pogodowego i proszą o to, aby stosować się do podawanych na bieżąco instrukcji, a dzisiejszą noc spędzić w domu.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - informują meteorolodzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy wrzesień będzie jeszcze ciepły?

Mimo wcześniejszych komunikatów mówiących o tym, że wrzesień może być upalny, wiele wskazuje na to, że wizja ciepłego czasu jest coraz mniej prawdopodobna. Powinniśmy przygotować się na deszcze i ulewy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekshumują zwłoki Piotra Woźniaka-Staraka? Nieprawdopodobne doniesienia, służby sprawdzają, czy nietypowy pogrzeb był legalny
 
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Wiele wskazuje na to, że już jutro sytuacja pogodowa na zachodzie kraju się poprawi. Niemniej dzisiejsze burze mogą być wstępem zapowiedzią znaczniejszych zmian w pogodzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: IMGW, TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News