Pan Profesor Władysław Bartoszewski. 93 lata w boju o dobro Polski, naszej Ojczyzny. Heros i bohater, miecz sprawiedliwości. Człowiek o niezachwianej woli, niezwykłej pamięci, głęboko umiłowany przez ludzi prawych i uczciwych. Koryfeusz kultury. Jeden z największych humanistów naszych czasów. Tytan myśli i czynu. Wzór dla nas wszystkich.

Czego można życzyć tak wybitnej postaci, która niewątpliwie zapewniła sobie miejsce w panteonie naszych narodowych bohaterów, obok Tadeusza Kościuszki, Fryderyka Chopina, Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego, majora „Łupaszki” czy Lecha Wałęsy? Chyba tylko zdrowia i kolejnych 93 lat walki o Polskę i Polaków. Profesor Bartoszewski słusznie zauważył, że ogromną wadą Polaków jest nienawiść do ludzi wybitnych, wznoszących się ponad przeciętność. Najlepszym dowodem na wielkość Profesora jest nieprzerwane pasmo wściekłych i chamskich ataków przeprowadzanych przez ludzi małych, nikczemnych. To przykre. 200 LAT PANIE PROFESORZE!

Umiarkowany reakcjonista, internetowy flâneur, koneser tanich win – ma nie tylko subtelne powonienie, by zwietrzyć absurd, ma również podniebienie, by go smakować.