Profesor Simon nie pozostawia wątpliwości. Ma dla Polaków niewesołą wiadomość

Profesor Simon nie pozostawia wątpliwości. Ma dla Polaków niewesołą wiadomość Źródło: screen "Newsroom" WP

Profesor Simon jest ordynatorem Oddziału Zakaźnego Szpitala we Wrocławiu. Lekarz przekazał Polakom bardzo ważną informacje, wiele osób nie będzie zadowolonych ze słów specjalisty. Mężczyzna stanowczo nie zgadza się z ostatnimi decyzjami rządu Mateusza Morawieckiego.

Profesor Simon wyraził stanowczy sprzeciw wobec działań, które w ostatnim czasie podjął polski rząd w kwestii złagodzenia restrykcji dotyczących pandemii koronawirusa. Ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala we Wrocławiu przekazał wszystkim Polakom smutne wiadomości.

Profesor Simon nie ma wątpliwości, ostatnie decyzje rządu są bardzo niebezpieczne

Profesor Krzysztof Simon został zaproszony przez dziennikarzy portalu WP do rozmowy w programie Newsroom, dotyczącej sytuacji panującej obecnie w kraju z powodu pandemii koronawirusa. Podczas wywiadu ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala we Wrocławiu został zapytany o to, w jaki sposób i gdzie najczęściej pacjenci zakażają się wirusem SARS-CoV-2.

Lekarz zaznaczył, że najczęściej nie zarażamy się od osób, które są widocznie chore, a od tych, które przechodzą zakażenie bezobjawowo. Dlatego największe ryzyko wciąż stanowią dla nas duże skupiska ludzi, którzy mają ze sobą wymienny kontakt. Lekarz odniósł się w swojej wypowiedzi do zezwolenia przez rząd na organizację wesel z limitem gości do 150 osób.

- Nie zakaża się od osób objawowych. Tu się czepiam do wesel. Branża mnie za to znienawidzi. Na weselach wystarczy, że zjawi się osoba bezobjawowa i tak to się szerzy. Nie jest tak, że zakazi każdego, ale kogoś zarazi. Najczęściej są to osoby z chorobami współistniejącymi – wytłumaczył prof. Krzysztof Simon w programie Newsroom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Profesor Simon stanowczo odradza organizację i udział w weselach w czasie pandemii koronawirusa

Słynny lekarz stanowczo nie zgadza się z działaniami polskiego rządu i uważa je za skrajnie niebezpieczne. Wyznał, że sam nie wziąłby teraz udziału w takiej uroczystości, nawet gdyby organizowały je najbliższe mu osoby. Profesor wytłumaczył, że jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Małżeństwo adoptowało małego chłopca z Chin. Po trzech latach go oddali, powód jest porażający

– Nie pójdę na takie wesele, jest to niebezpieczne dla osób obciążonych. Nawet, gdyby było to wesele moich dzieci. Dlatego kompletnie nie zgadzam się z opinią ministra. Jeśli osoby są zdrowe mogą uczestniczyć w takich uroczystościach – skwitował decyzję rządu prof. Simon.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wydał ważne pismo. Nie wszyscy będą mogli wejść na plażę
  2. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pochwaliła się przepisem na swoje śniadanie. Pokocha je każda Polka
  3. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje 14-latka, za którą kciuki trzymało wielu Polaków
  4. Martyniuk zalał się łzami, padły poważne groźby. Starał się zatuszować sprawę, film zniknął z internetu
  5. Jan Paweł II przed laty nagle zalał się łzami. Papież Polak miał porażającą wizję
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś


źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News