Profanacja świętej księgi islamu. Między strony Koranu powkładali plastry szynki

Profanacja świętej księgi islamu. Między strony Koranu powkładali plastry szynki Źródło: źródło: facebook.com/Islamic-Community-Malta

Kilka egzemplarzy Koranu z powkładanymi do środka plastrami szynki znaleźli w piątek pracownicy szpitala Mater Dei w mieście Msida na Malcie. Nieznani sprawcy obok ksiąg położyli kartkę na której widniała podobizna zabitego ostatnio przez islamskich ekstremistów ojca Jacques'a Hamela.

"Ofiara islamu" - tak było podpisane zdjęcie ojca Hamela, który zginął podczas odprawiania mszy w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. Na kartce ze zdjęciem można było jeszcze przeczytać słowa mówiące o islamie, który miał popychać terrorystów do mordowania niewinnych. Z tego powodu "nie może narzekać na zabrudzone książki" - "Religia z krwią na swoich rękach nie możne narzekać, że jej książki są zabrudzone".

Informację o znalezieniu sprofanowanych ksiąg islamu przekazała Islamska Wspólnota Malty. Na swojej stronie na Facebooku zamieściła zdjęcia przedstawiające Koran z plastrami wieprzowiny między kartkami. Odniosła się także do akcji nieznanych sprawców nazywając ich "osobami chorymi".

"To przestępstwo zostało wykonane przez osoby chore. My, muzułmanie mieszkający na Malcie nie będziemy grać w ich grę. Moglibyśmy powiedzieć, jak wszyscy nienawistnicy lub głupcy, że był to akt chrześcijańskiego terroryzmu, ale nie generalizujemy jak Ci sprawcy, mający taki sam program jak inne grupy terrorystyczne, które chcą szerzyć nienawiść na tej pięknej wyspie" - czytamy w poście Wspólnoty.

źródło: facebook.com/Islamic-Community-Malta źródło: facebook.com/Islamic-Community-Malta źródło: facebook.com/Islamic-Community-Malta źródło: facebook.com/Islamic-Community-Malta

Także arcybiskup archidiecezji maltańskiej, Charles Scicluna, odniósł się do profanacji Koranu. Oświadczył, że "potępia profanowanie Koranu i nadużywanie imienia ojca Hamela".

"Potępiam oczernienie Koranu w szpitalu Mater Dei. Potępiam nadużywania imienia męczennika ojca Jacques'a Hamela. Nie w naszym imieniu" - napisał na Twitterze arcybiskup.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: wp.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News