rzepliński osnabruck
uni-osnabrueck.de
Wiadomości Pikio - 11 Czerwca 2016

Prof. Rzepliński uhonorowany przez niemiecką uczelnię. "Za obronę rządów prawa w Polsce"

Prof. Andrzej Rzepliński został uhonorowany przez niemiecki uniwersytet w Osnabrück i może tytułować się doktorem honoris causa tejże uczelni. Prezes Trybunału Konstytucyjnego został nagrodzony za "niezłomne występowanie w obronie rządów prawa w Polsce. 

- Cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa - mówił dziekan.

Niemiecka uczelnia napisała, że w Polsce toczy się obecnie walka o władze, a prof. Rzepliński stanął po stronie rządów prawa.

- Polski Trybunał Konstytucyjny oraz jego prezes Andrzej Rzepliński znajdują się obecnie w centrum walki o władzę w Polsce. Przestrzeganie prawa oraz szacunek dla sądów, które powołane zostały do jego wiążącej wykładni oraz stosowania, nie jest wcale oczywistością. Dlatego cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa.

Podkreślono, że prezes TK został uhonorowany również jako "znakomity uczony i naukowy prekursor zasad państwa prawa".

 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News