Na zorganizowanej przez Zjednoczoną Lewicę konferencji prasowej  poinformowano o starcie w wyborach do parlamentu prof. Moniki Płatek, która będzie otwierała listy wyborcze tej formacji do Senatu. 

Jak poinformowała liderka Zjednoczonej Lewicy, Barbara Nowacka, prof. Płatek będzie konkurowała przede wszystkim z Romanem Giertychem, który startuje w tym samym okręgu (podwarszawski) do Senatu z list Platformy Obywatelskiej.

Decyzja o kandydaturze tej konkretnej osoby to – jak oznajmiła Nowacka – alternatywa dla wyborców, którzy byliby zmuszeni do wyboru pomiędzy politykami PiSu i PO reprezentującymi konserwatywne poglądy.

Jak powiedziała sama prof. Płatek, jest świadoma tego, że nie będzie w Senacie „lekiem na całe zło” ale będzie robiła wszystko by nie tworzono tam bezsensownego prawa zamiast stosowania się do aktualnie obowiązującego.

W najnowszym sondażu IBRIS Zjednoczona Lewica zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 8% poparcia społecznego, wyprzedzając m.in. takie formacje jak Kukiz’15, PSL czy NowoczesnaPL.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: twojruch.eu/IBRIS

Zobacz również